سگا بخش آرکید خود را می فروشد

به گزارش مجله نماشو، شرکت سگا طی یک گزارش اعلام کرده که قصد دارد بخش آرکید خود را به فروش برساند. این تصمیم به دلیل ضررهای ناشی از بیماری کرونا بر این بخش از شرکت سگا اتخاذ شده است.

سگا بخش آرکید خود را می فروشد

بر خلاف این که در مملکت ما تصور بیشتر افراد از سگا در سونیک و کنسول سگا جنسیس خلاصه می شود، این شرکت کسب و کار بزرگی در بازار آرکید دارد. آرکید ها همان دستگاه های بازی ویدیویی بزرگ سکه خور هستند که در مراکز مخصوص شان و شهربازی ها پیدا می شوند. این دستگاه ها در کشور ژاپن طرفداران بسیاری دارند و همان طور که گفتیم شرکت سگا سهم قابل توجهی از این بازار دارد.

همان طور که می دانید ویروس کووید-19 فعالیت همه را در مکان های عمومی محدود و بسیاری را خانه نشین کرده. یکی از کسب وکار هایی که به طور جدی تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته، کسب وکار کلوپ های آرکید است. بخش آرکید شرکت سگا هم در این شرایط دچار ضرر های فراوان شده. کساد بودن بازار، شرکت سگا را مجبور کرده تا هزینه های خود را در حدود 140 میلیون دلار کاهش دهد. به گفته شرکت سگا بعد از بررسی گزینه های متفاوت برای سازگار شدن با شرایط فعلی، در نهایت این شرکت تصمیم به فروش بخش آرکید خود گرفته.

البته قرار نیست تمام بخش آرکید شرکت سگا به فروش برسد و سگا قصد دارد 85 درصد سهام این بخش را به فروش برساند. به گفته شرکت سگا قرار است این سهام به شرکت Genda فروخته شود و انتقال آن هزینه ای در حدود 190 میلیون دلاری در پی دارد.

امسال تحت تأثیر فراگیر شدن بیماری کرونا، مرکز های آرکید مهمی از شرکت سگا تعطیل شدند و در نهایت سگا تصمیم به فروش این قسمت از شرکت خود گرفته. البته با وجود این که بخش بزرگی از سهام این شرکت به فروش رفته، برند سگا در این مراکز آرکید باقی می ماند.

  • سونی: آماده خرید استودیوهای بیشتر هستیم

بعد از فروش بخش آرکید، تمرکز اصلی سگا روی بخش نرم افزاری این شرکت خواهد بود. شرکت های سونی و مایکروسافت در چند وقت گذشته علاقه خود را به خرید استودیوهای دیگر نشان داده اند. بعید نیست این ماجرا به خریده شدن سگا توسط یکی از این شرکت منجر شود و عناوین سگا را به لیست انحصاری های این کنسول ها اضافه کند.

منبع: TechRaptor

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3433

به "سگا بخش آرکید خود را می فروشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگا بخش آرکید خود را می فروشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید