سینماها با تداوم رکود به استقبال تعطیلی دهه اول محرم رفتند

به گزارش مجله نماشو، در آخرین روزهای مرداد 99 و در آستانه تعطیلی دهه اول محرم، سالن های سینما همچنان روزهای کم رونق و راکدی را تجربه می کنند.

سینماها با تداوم رکود به استقبال تعطیلی دهه اول محرم رفتند

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، با وجود اضافه شدن دو فیلم قتل عمد و تا ابد، گیشه سینمای ایران همچنان دوران رکود را سپری می کند.این در حالی است که از فردا (جمعه 31 مرداد) و با آغاز دهه اول محرم سالن های سینما تعطیل خواهند شد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی سامانه مدیریت فروش و اکران سینما، فیلم های درحال اکران همچنان فروش پایین دارند که با توجه به هزینه های تولید چند میلیارد تومانی فیلم ها، قابل تأمل است.

پس از فیلم شنای پروانه به کارگردانی محمد کارتکه کمتر از یک ماه روی پرده بود و همچنان با 2 میلیارد و 345 میلیون تومان فروش در صدر این جدول بی رونق است، فیلم کمدی خوب، بد، جلف2: ارتش سری به کارگردانی پیمان قاسم خانی قرار گرفته است. این فیلم نیز تا به امروز یک میلیارد و482 میلیون تومان فروش را تجربه کرده است. اثری که مدتی است اکران آنلاین خود را نیز آغاز کرده است .

آمار فروش فیلم های در حال اکران

اما میزان فروش سایر فیلم های روی پرده نیز اوضاع اسفناکی دارد و بیش از هرچیز نشان دهنده شکست مطلق گیشه در روزهای پس از بازگشایی سینماها است. شکستی که باعث شده برخی پردیس های سینمایی به اکران فیلم های خارجی مثل جوکر، 1917 و احضار2 روی بیاورند که این موضوع نیز در جای خود قابل بررسی و تأمل است.

آمار فروش فیلم های سینمایی در حال اکران به شرح زیر است:

1-خوب، بد جلف 2:ارتش سری (پیمان قاسم خانی)/ یک میلیارد و 482 میلیون تومان

2- زن ها فرشته اند2 (آرش معیریان) / 492 میلیون تومان

3- تا ابد (امید امین نگارشی)/ 41 میلیون تومان

4- عطر داغ (علی ابراهیمی)/ 31میلیون تومان

5- یادم تو را فراموش (علی عطشانی)/ 23میلیون تومان

6-یلدا (مسعود بخشی)/ 24 میلیون تومان

7- خروج (ابراهیم حاتمی کیا)/ 8 میلیون تومان

8- چهل و هفت (احمد اطراقچی و علیرضا عطاالله)/ 8میلیون تومان

9- قتل عمد(سعید دولتخانی)/ 7 میلیون تومان

در کنار این آثار باید به دو مستند جایی برای فرشته ها نیست و خط باریک قرمز نیز اشاره کرد که در قالب گروه هنر و تجربه در حال اکران است. جایی برای فرشته ها نیست 7میلیون و خط باریک قرمز نیز 6 ملییون تومان فروش داشته اند.

این میزان فروش نشان می دهد که تماشاگران سینما فعلاً رغبتی برای حضور در سالن های سینما ندارند و سازمان سینمایی باید به فکر راهکارهای جدید برای شیوه اکران فیلم های سینمایی باشد.

تمهیداتی مانند بلیت نیم بها نیز که مدتی پیش اعمال شد، تأثیر چندانی بر استقبال مردم نگذاشته است و باید به فکر شیوه های جدید اکران فیلم بود. شیوه هایی که بتواند نگرانی مردم از حضور در اماکن مسقف و سربسته را برطرف کند تا مخاطبان حاضر شوند تا به سینما بروند. از سوی دیگر تقویت اکران آنلاین و گسترش زیرساخت های آن می تواند تا حد زیادی در این زمینه راهگشا باشد.

4104/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3523

به "سینماها با تداوم رکود به استقبال تعطیلی دهه اول محرم رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینماها با تداوم رکود به استقبال تعطیلی دهه اول محرم رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید