شرایط سخت فوتبال پنج نفره برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو

به گزارش مجله نماشو، سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان و کم بینایان با اشاره به همگروهی ایران با تیم های ژاپن، مالزی و عمان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند گفت: به دلیل نداشتن مسابقات تدارکاتی داخلی و برون مرزی برای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو کار سختی خواهیم داشت.

شرایط سخت فوتبال پنج نفره برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو

جواد فلفلی در گفت وگو با خبرنگاران، در ارزیابی از وضعیت تیم ملی فوتبال پنج نفره برای شرکت در قهرمانی آسیا تایلند اضافه نمود: مسابقات قهرمانی آسیا فوتبال پنج نفره با حضور 8 تیم ایران، ژاپن، مالزی، عمان، هند، چین، کره و تایلند از پنجم مهر در بانکوک تایلند برگزار می گردد که تیم ایران با ژاپن، مالزی و عمان همگروه است. در این مسابقات آخرین سهمیه های بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو بین تیم های اول و دوم توزیع می گردد که با توجه به شرایط تیم ایران کسب سهمیه به راحتی امکانپذیر نیست.

وی گفت: تیم فوتبال پنج نفره در حالی مهرماه راهی تایلند می گردد که در یکسال و نیم گذشته از هیچ گونه تدارکات داخلی و برون مرزی برخوردار نبوده و تنها با برگزاری5 مرحله اردوی آماده سازی تیم را برای قهرمانی آسیا آماده کردیم. البته شرایط بازیکنان بد نیست و ما امیدواریم که با دفاع از عنوان نایب قهرمانی بتوانیم سهمیه بازیهای پارالمپیک 2020 را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان و کم بینایان پیرامون این موضوع که چقدر امیدوار به کسب عنوان قهرمانی در تایلند هستید، اعلام کرد: هدف گذاری ما قهرمانی و کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو است. البته دستیابی به چنین هدفی با توجه به آمادگی بالای تیم های شرکت کننده کار راحتی نیست. به خصوص این که در یکسال و نیم گذشته تمام تیم ها مرتب در مسابقات برون مرزی شرکت کردند و ما به دلیل شرایط مالی حتی امکان برگزاری بازی تدارکاتی داخلی را نیز نداشتیم. به هر صورت با تمام مسائل و کمبودها، فوتبالیستهای ما آماده هستند تا بهترین بازیهای خود را در تایلند به نمایش بگذارند.

فلفلی زمان برگزاری آخرین اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال پنج نفره را 26 شهریور در تهران بیان کرد و اضافه نمود: آخرین اردوی تیم ملی فوتبال پنج نفره از 26 شهریور در تهران برپا می گردد و تا 4 مهر ادامه خواهد داشت. سپس تیم برای شرکت در این مسابقات پنج مهر راهی بانکوک تایلند می گردد.

وی در انتها از امیر پوررضوی، بهزاد زاد علی اصغر، صادق رحیمی قصر، حسین رجب پور، احمدرضا شاه حسنی، سامان اجرت دست، مرتضی کریمی، رسول باصری، میثم شجاعیان و مرتضی رمضانی به عنوان فوتبالیستهای اعزامی به قهرمانی آسیا تایلند نام برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4338

به "شرایط سخت فوتبال پنج نفره برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سخت فوتبال پنج نفره برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید