شلوار اسلش چیست و چطور در استایل زنانه و مردانه ست می گردد؟

به گزارش مجله نماشو، شلوار اسلش یکی از محبوب ترین ترندهای شلوار مردانه و زنانه محسوب می گردد و بسیار راحت و کاربردی است. امروزه شلوارهای اسلش با پارچه های متنوعی دوخته می شوند و علاوه بر فعالیت های ورزشی می توانند در موقعیت های روزمره هم مورد استفاده قرار بگیرند. اما شلوار اسلش چیست، چه مدل هایی دارد و چطور می توان آن را استایل کرد؟ با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید تا پاسخ سؤالاتتان را بگیرید.

شلوار اسلش چیست و چطور در استایل زنانه و مردانه ست می گردد؟

شلوار اسلش چیست؟

شلوار اسلش نوعی شلوار اسپرت است که طرف داران زیادی دارد، اما منظور از شلوار اسلش چیست؟ در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که در ایران شلوارهای سوییت پنتس sweatpants به عنوان شلوار اسلش شناخته می شوند و بعضی این مدل شلوارها را با شلوار جاگر Jogger یکی می دانند. در حالی که شلوار جاگر از پارچه های ورزشی نازک تر دوخته می گردد، کاملاً حالت کششانی و الاستیک دارد و همان طور که از نامش پیداست برای دویدن و ورزش مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با شلوار جاگر و دیگر مدل های شلوار می نوانید مطلبی که در مورد معرفی انواع شلوار زنانه و مردانه تهیه شده است را بخوانید.

شلوار اسلش معمولاً یک بند یا کش الاستیک در قسمت کمر دارد که به شما این امکان را می دهد که شلوار را مطابق با مقدار کمرتان تنظیم کنید. پاچه شلوارهای اسلش هم معمولاً به وسیله کش یا بند جمع می گردد تا راحتی بیشتری را برای افراد فراهم کند. شلوار اسلش زنانه گشاد می تواند شباهت هایی با شلوارهای مدل اسلوچی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب آشنایی با مدل شلوار اسلوچی را مطالعه کنید.

شلوار اسلش مزایای زیادی دارد؛ این شلوارها بسیار راحت و سبک هستند. رطوبت را جذب می نمایند و می توانند از پوست در برابر آفتاب محافظت نمایند. این شلوارها را علاوه بر فعالیت های ورزشی در استایل روزمره و کژوال هم می توانید مورد استفاده قرار دهید.

برترین پارچه شلوار اسلش چیست؟

شلوارهای اسلش با پارچه های گوناگونی دوخته می شوند؛ اما به طور کلی از پارچه هایی برای دوختن شلوار اسلش استفاده می گردد که حالت کشسانی مناسبی داشته باشند. پارچه های پشمی کشباف، کتان، نایلون، پلی استر، اسپندکس، بنگال و جین کشی متداول ترین پارچه ها برای دوخت شلوار اسلش محسوب می شوند. بعضی از شلوارهای اسلش کاملاً کشی و فیت بدن هستند و بعضی از شلوارهای اسلش حالتی گشاد دارند؛ اما با این وجود حتی پارچه شلوارهای گشاد اسلش هم حالتی کشسانی دارد.

اگر برای فصل های سرد سال می خواهید شلوار اسلش تهیه کنید شلوار اسلش پشمی کشباف برای شما بسیار مناسب خواهد بود. این نوع شلوار اسلش در عین حال که شما را گرم می نماید قابلیت تنفس هم دارد و به علت وجود تار و پودر پشمی رطوبت از بدن شما خارج می نماید؛ از طرف دیگر مدل جمع شدن پاچه شلوار هم باعث می گردد پاهایتان در برابر سرما و بارندگی محافظت شوند.

شلوار اسلش پنبه و دورس هم جزو مدل های محبوب این مدل شلوار محسوب می شوند. این شلوارها هم قابلیت تنفس مناسبی دارند و بسیار راحت هستند. در فصل های سرد و معتدل سال این مدل شلوارها را می توانید به زیبایی با هودی ها و سویشرت های دورس و یا پنبه ای ست کنید و یک استایل اسپرت مجذوب کننده برای خودتان بسازید.

شلوار اسلش کتان هم یکی از مدل های محبوب شلوار اسپرت است. این مدل شلوار که علاوه بر راحتی باعث جذب رطوبت هم می گردد برای تمامی فصل های سال مناسب است و علاوه بر کاربرد ورزشی در استایل کژوال هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شلوارهای کتان اسلش معمولاً جیب دار طراحی می شوند و همین مسئله باعث می گردد کاربری بسیار مناسبی برای موقعیت های روزمره داشته باشند.

شلوارهای اسلشی که با پارچه های ورزشی، مانند نایلون، پلی استر و اسپاندکس دوخته می شوند برای ورزش هایی مانند پیاده روی و دویدن مناسب هستند. این نوع شلوارها انعطاف پذیری و قابلیت کشسانی زیادی دارند و سبک هستند.

شلوارهای اسلش جین هم جزو مدل شلوارهای محبوب و ترند اسلش محسوب می شوند. این شلوارها برخلاف دیگر مدل های شلوار جین به جای کمر دکمه دار کمر کشی یا بندی دارند و پاچه شلوار هم با کش جمع شده است. شلوارهای اسلش جین برای استفاده روزمره و کژوال گزینه های بسیار مناسبی خواهند بود.

مدل شلوار اسلش

شلوارهای اسلش در مدل های مختلفی طراحی و عرضه می شوند. در بازار می توانید انواع شلوار زنانه و مردانه اسلش را بیابید. شلوارهای اسلش بندی در قسمت کمر با یک بند تنظیم می شوند و شلوارهای اسلش کمر کشی هم در قسمت کمرشان یک کش پهن یا میانه دارند. شلوارهای اسلش مقدار های متفاوتی هم دارند، به عنوان مثال بلندی شلوارهای اسلش استاندارد به مچ پای شما می رسد و اغلب گشادند و به بدن شما نمی چسبند. شلوارهای پنبه ای و دورس اسلش معمولاً با مقدار استاندارد دوخته می شوند.شلوارهای اسلش استاندارد معمولاً برا استایل کژوال هم مناسب اند.

شلوارهای اسلش کوتاه برترین مدل برای تمرینات ورزشی محسوب می شوند. مقدار این مدل شلوارها معمولاً تا ساق پای شماست و اغلب جذب بدن می شوند.

شلوارهای اسلش جیب دار هم گزینه های بسیار راحت و کاربردی هستند و به شما این امکان را می دهند که از جیب هایشان برای جابه جاکردن وسایلتان بهره ببرید؛ بعضی از مدل های شلوار اسلش جین و کتان جیب دار دوخته می شوند.

استایل با شلوار اسلش مردانه و پسرانه

شلوار اسلش ماهیتی کاملاً اسپرت دارد؛ بنابراین زمانی که می خواهید این نوع شلوار را در استایلتان ست کنید بهتر است سایر آیتم هایی که در استایلتان انتخاب می کنید هم ماهیتی اسپرت داشته باشد.

شلوارهای اسلش پشمی، پنبه، دورس و کتان در فصل های سرد گزینه های خوب و راحتی به شمار می آیند. زمستان هودی و کاپشن برترین گزینه ها برای استایل با شلوار اسلش پسرانه و مردانه هستند. ترکیب هودی و شلوار اسلش دورس یک ترکیب مجذوب کننده، راحت و بسیار پرطرف دار است. شلوارهای اسلش دوخته شده با الیاف مصنوعی مانند اسپاندکس، نایلون و پلی استر را می توانید در فصل های معتدل مانند بهار و پاییز با گرمکن ها و سویشرت های ورزشی ست کنید.

تی شرت هم یک گزینه مناسب برای ست کردن با شلوار اسلش مردانه و پسرانه به شمار می آید. تی شرت را با انواع شلوارهای اسلش می توانید ست کنید؛ از شلوارهای اسلش جین و کتان گرفته تا شلوارهای اسلش پارچه ای.

پیراهن مردانه ماهیتی تقریباً کژوال دارد و جزو آیتم های کاملاً اسپرت به حساب نمی آید؛ بنابراین اگر می خواهید پیراهن مردانه را با شلوار اسلش ست کنید بهتر است به سراغ شلوارهای اسلش کتان و جین بروید که برای استایل کژوال مناسب ترند.

ترکیب کت جین و شلوار اسلش مردانه یا پسرانه هم یک ترکیب مجذوب کننده خواهد بود که می توانید در فصل های معتدلی مانند بهار و پاییز به سراغش بروید. به علت ماهیت اسپرت کت جین انواع شلوارهای اسلش را می توانید با کت جین ست کنید.

برترین کفش برای ست کردن با شلوار اسلش چیست؟

کتانی ها و کفش های اسپرت روزمره برترین گزینه ها برای ست کردن با شلوار اسلش هستند با این حال بوت ها و نیم بوت های اسپرت مردانه و پسرانه را هم می توانید با شلوار اسلش به خصوص شلوارهای اسلش جین و کتان ست کنید. برای اکسسوری هم بهتر است به سراغ اکسسوری های اسپرت مانند کوله پشتی، کیف های رودوشی اسپرت،کلاه کپ و ساعت های اسپرت بروید.

در گالری زیر می توانید انواع مدل های استایل با شلوار اسلش مردانه و پسرانه را ببینید و از آنها برای ست کردن شلوار اسلش ایده بگیرید.

استایل با شلوار اسلش دخترانه و زنانه

در استایل دخترانه و زنانه گزینه های متعددی برای ست کردن با شلوار اسلش در اختیار دارید. شلوار اسلش را به آسانی می توانید با آیتم های اسپرتی مانند تی شرت، سویشرت، هودی و انواع کاپشن های اسپرت ست کنید. در استایل خیابان برای ست کردن شلوار اسلش می توانید به سراغ شومیزها یا مانتوهای کوتاه اسپرت بروید. کت های جین هم گزینه های بسیار مجذوب کنندهی هستند که در ترکیب با انواع شلوار اسلش می توانند فوق العاده باشند.

در استایل زنانه و دخترانه علاوه بر انواع کتانی و کفش های اسپرت روزمره می توانید به سراغ بوت و نیم بوت هم بروید. با شلوارهای اسلش جین و کتان حتی صندل های زنانه و دخترانه را هم می توانید ست کنید. متعاقباً بسته به نوع کفشی که همراه با شلوار اسلش انتخاب نموده اید می توانید به سراغ اکسسوری های اسپرت مانند کوله پشتی های اسپرت یا اکسسوری های کژوال مانند کیف های رودوشی ساده چرمی بروید.

در گالری زیر می توانید انواع استایل با شلوار اسلش دخترانه و زنانه را ببینید و از آن برای ساختن استایل های مجذوب کننده ایده بگیرید.

در انتها

شلوارهای اسلش جز ترندهای مد و فشن هستند و طرف داران زیادی هم دارند. این شلوارها بسیار راحت و کاربردی اند و علاوه بر فعالیت های ورزشی می توانند در استایل کژوال و روزمره هم مورد استفاده قرار بگیرند. در انتخاب مدل و جنس شلوار اسلش باید نحوه کاربرد شلوار و فصل را هم در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال شلوارهای اسلش پشمی برای فصل زمستان مناسب اند، شلوارهای جین اسلش برای استفاده در استایل روزمره مناسب اند و شلوارهای اسلش دوخته شده با پارچه هایی مانند اسپندکس و پلی استر می توانند برای فعالیت هایی همانند دویدن و پیاده روی مورد استفاده قرار بگیرند.

منابع: marieclaire, elist10

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1403 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5303

به "شلوار اسلش چیست و چطور در استایل زنانه و مردانه ست می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلوار اسلش چیست و چطور در استایل زنانه و مردانه ست می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید