ضرورت احیای بافت تاریخی بوشهر

به گزارش مجله نماشو، ایسنا/ براساس سخنان رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر بوشهر، ضرورت احیای بافت تاریخی بوشهر به چشم می آید.

ضرورت احیای بافت تاریخی بوشهر

قضیه چیست؟

پویا دولابی در نشست مشترک با سرپرست شهرداری و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان با تاکید بر ایجاد تعامل بین مدیریت شهری و میراث فرهنگی در جهت حفظ بافت تاریخی و جذب گردشگران خواستار بازآفرینی بازار قدیم بوشهر شد.

وی ادامه داد: رفع خطر بناهای در حال تخریب و استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت در سنگفرش و انجام جداره سازی و کف سازی های لازم و نظارت مستمر گشت تخلفات ساختمانی با توجه به آسیب پذیری بافت لازم است.

رئیس کمیسیون عمران شورا با اشاره به اختصاص اعتبار هشت میلیارد تومانی در بودجه سال 99 شهرداری جهت بافت و اعتبار 12 میلیاردتومانی میراث فرهنگی برای سامان دهی بافت تاریخی بوشهر از سرپرست شهرداری و مدیرکل میراث خواست تا با برگزاری نشست های هماهنگی، از موازی کاری و هم پوشانی طرحها جلوگیری کنند.

دولابی با تاکید بر لزوم توجه به زیرساختهای لازم در بافت گفت: اگر بافت تاریخی شهر بوشهر همواره مورد توجه مسئولان قرار می گرفت و درصدد حل مسائل زیرساختی برمی آمدیم امروز با انبوهی از مسائل در این بافت روبرو نبودیم.

وی گفت: خوشبختانه، با تکمیل 98 درصدی شبکه فاضلاب بافت که با موافقت شورا با ایجاد دو تصفیه خانه فاضلاب جهت بافت انجام شد، شاهد یک اقدام زیر ساختی مهم در بافت خواهیم بود.

مذاکره با سازمان نظام مهندسی جهت کنترل و نظارت بیشتر در بافت، همکاری گشت ساختمانی با نیروهای میراث در جهت جلوگیری از تخلف، در زمان صدور سرانجام کار در بافت یکی از تائیدکننده ها میراث باشد و حضور کننده میراث در کمیسیون ماده صد در زمان بررسی تخلفات در بافت از جمله مواردی بود، در این جلسه مطرح شد که لازم است پیگیری در جهت اجرایی شدن آن صورت گیرد.

این عضو شورا در سرانجام با تأکید بر ارائه بررسی الکترونیکی نقشه ها جهت صرفه جویی در کاغذ، جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش تجمع مراجعه کنندگان با توجه به بحران ویروس کرونا خواستار برنامه ریزی جهت سهولت و تسریع در جذب سرمایه گذار در بافت شد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1172

به "ضرورت احیای بافت تاریخی بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت احیای بافت تاریخی بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید