محتوای دانلودی فاینال فانتزی 15 لغو شد، کارگردان بازی استعفا داد

به گزارش مجله نماشو، پشتیبانی از فاینال فانتزی 15 (Final Fantasy XV) و ساخت محتوای جدید برای این بازی قرار بود تا خاتمه سال 2019 ادامه داشته باشد، ولی شرکت بازی سازی اسکوئر انیکس تصمیم گرفته است تا بی خیال ساخت محتوای بیشتر برای فاینال فانتزی 15 گردد. اسکوئر انیکس برنامه داشت تا چهار محتوای دانلودی بزرگ دیگر برای فاینال فانتزی 15 عرضه کند. ساخت سه محتوای دانلودی این بازی لغو شده و فقط یکی از چهار بسته الحاقی برنامه ریزی شده، عرضه خواهد شد.

محتوای دانلودی فاینال فانتزی 15 لغو شد، کارگردان بازی استعفا داد

اسکوئر انیکس چند ماه پیش بود که در قالب یک مراسم، از برنامه های خود برای پشتیبانی فاینال فانتزی 15 گفت. چهار محتوای دانلودی دیگر برای این بازی در نظر گرفته شده بود. این بسته ها قرار بود هر کدام قصه شخصیتی متفاوت را به تصویر بکشند و روند بازی متفاوتی داشته باشند. چهار شخصیتی که قرار بود بسته الحاقی مجزای خود را دریافت نمایند، Ardyn، Aranea، Lunafreya و خود شخصیت اصلی بازی یعنی Noctis بودند. فقط محتوای دانلودی شخصیت Ardyn عرضه خواهد شد و ساخت سه محتوای دانلودی دیگر لغو شده است.

تا به امروز سه محتوای دانلودی برای شخصیت های اصلی بازی فاینال فانتزی 15 عرضه شده است و هر کدام از این بسته ها، روند بازی و قصه مختص خود را داشته اند؛ طوری که کنترل شخصیت های مختلفی را در اختیار بازی نماینده ها قرار داده اند. بسته الحاقی شخصیت Ardyn هم این روند را ادامه داده است؛ طوری که این محتوای دانلودی کاملا در زمان متفاوتی از بازی اصلی اتفاق می افتد و نقشه بزرگ و کاملا مجزایی از بازی اصلی دارد.

به نظر می رسد کارگردان فاینال فانتزی 15 از این موضوع راضی نبوده، چون هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) از شرکت اسکوئر انیکس استعفا داده است. طبق بیانیه ای که اسکوئر انیکس منتشر نموده، کارگردان فاینال فانتزی 15 ماه گذشته از این شرکت استعفا داده و دیگر هیچ فعالیتی در اسکوئر انیکس ندارد. هاجیمه تاباتا پیغامی منتشر نموده و در آن نوشته است که او می خواهد شرکتی برای خود تاسیس کند. هاجیمه تاباتا مدیریت استودیوی بازی سازی لومینوس پروداکشنز (Luminous Productions) را در شرکت اسکوئر انیکس برعهده داشت.

طبق گفته اسکوئر انیکس، آن ها ساخت محتوای دانلودی فاینال فانتزی 15 را لغو نموده اند تا استودیوی لومینوس پروداکشنز بتواند پروژه بازی جدیدی را شروع کند. این استودیو تمام این مدت مشغول ساخت محتوای دانلودی برای فاینال فانتزی 15 بوده است. البته هاجیمه تاباتا اوایل امسال گفته بود که می خواهند ساخت یک بازی کاملا جدید را در این استودیو شروع نمایند؛ یک بازی که از نظر وسعت از فاینال فانتزی 15 هم بزرگتر خواهد بود.

شرکت اسکوئر انیکس در گزارش مالی اخیر خود از برنامه هایی که برای لومینوس پروداکشنز دارد، صحبت نموده بود. در گزارش مالی این شرکت آمده بود که آن ها رویه کاری جدیدی را برای استودیوی لومینوس پروداکشنز در نظر گرفته اند و در همین راستا، ضرری 33 میلیون دلاری را پیش بینی می نمایند.

کاملا واضح است که اسکوئر انیکس هنوز هم از اشتباهات بزرگ خود درس نگرفته و تصمیمات نادرست قرار است هنوز هم در این شرکت ادامه داشته باشند.

در ادامه می توانید تریلری که به مناسبت دو سالگی فاینال فانتزی 15 منتشر شده است را ببینید.

محتوای دانلودی Episode Ardyn در ماه مارس سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2855

به "محتوای دانلودی فاینال فانتزی 15 لغو شد، کارگردان بازی استعفا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محتوای دانلودی فاینال فانتزی 15 لغو شد، کارگردان بازی استعفا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید