مدیریت به سبک مدیران لرستان؛ نقشی در حد نظاره کردن بحران!

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران- گروه استان ها: ستاد مدیریت بحران لرستان شامگاه شنبه بدون حضور سید موسی خادمی رئیس ستاد مدیریت بحران لرستان و غلامرضا آقامیرزایی مدیرکل مدیریت بحران این استان در حالی برگزار گردید که احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان ریاست آن را به عهده داشت.

مدیریت به سبک مدیران لرستان؛ نقشی در حد نظاره کردن بحران!

بی نظمی و همهمه در ستاد مدیریت بحران

جلسه ای که با تاخیر برگزار گردید و بی نظمی و همهمه اعضای ستاد در آن مشهود بود.

دستور کار نخست ستاد مدیریت بحران آنالیز موضوع اختصاص اعتبار امهال وام های کشاورزانی بود که از خشکسالی خسارت دیده بودند و پس از موضوع ورود سامانه بارشی قوی به لرستان از سوی مدیرکل هواشناسی لرستان آنالیز و هشدارهای لازم به اعضای ستاد مدیریت بحران داده شد.

آنالیز وضعیت زمین لغزش شهرستان الیگودرز که موجب تخریب جاده الیگودرز- زز و ماهرو شد و راه دسترسی 147 روستا را مسدود کرد، دستور کار دیگر جلسه بود که سخنان حاشیه ای معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان این دستور کار جلسه را به محل بحث و جدل تبدیل کرد.

جلسه امروز بیشتر حالت ارائه گزارش و گِله و این داستان ها بود!

احمد مرادپور در سخنان خود ضمن گلایه مندی از روند برگزاری جلسه گفت: جلسه امروز بیشتر حالت ارائه گزارش و گِله و این داستان ها بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه آدینه گذشته یک ریزش در الیگودرز به دلایل طبیعی رخ داد و رودخانه مورزرین را مسدود کرد، گفت: همه نگران شدیم، بعد یک دفعه خدا یاری کرد و اتفاقی نیفتاد.

وی ادامه داد: فقط خدا یاری کرد، ما خیلی نقشی نداشتیم و فقط رفتیم نگاه کردیم!

مرادپور اضافه نمود: البته تشکر می کنم از کسانی که خدمات دادند به مردمی که آن طرف گردنه ها گیر نموده بودند.

فرماندار الیگودرز: من موافق شما نیستم

این سخنان معاون استاندار لرستان واکنش فرماندار الیگودرز را برانگیخت تا حمید کشکولی بگوید من موافق شما نیستم؛ کوشش های بسیاری انجام شده است

معاون استاندار لرستان که سعی در اصلاح سخنان حاشیه ای خود داشت، رسانه ها را مخاطب خود قرار داد و گفت: منظورم از صحبت هایی که شد روی آن سیل بند است که اگر فردا بارندگی شدید گردد و سیل بند تحمل نگه داری آب را نداشته باشد و آب سیل بند را با خود ببرد، تاسیسات پرورش ماهی منطقه و تاسیسات طرح انتقال آب قم رود آسیب می بیند.

مرادپور اعلام کرد: اگر به روستاهای راستا آسیبی وارد گردد خود را سرزنش می کنیم که ای کاش این چند روز که وقت داشتیم کاری می کردیم.

فرماندار الیگودرز در پاسخ به این سخنان احمد مراد پور به اقدامات انجام شده برای برطرف خطر زمین لغزش در منطقه اشاره نمود و گفت: ماهی های مزارع پرورش ماهی منطقه را اکثرا تخلیه نموده ایم و تنها نگرانی ما از باب این است که تاسیسات قم رود تخریب گردد.

حمید کشکولی با بیان اینکه دهیاری های منطقه را هشدار داده ایم و هوشیاریم که به محض اینکه اتفاقی بیفتد دهیاری ها روستاها را تخلیه نمایند، توضیح داد: در این مدت خدمات زیادی انجام شد و در عین حال کمترین هزینه را برای استان داشتیم و تنها سه بار از شما و استاندار یاری گرفتیم.

وی یادآور شد: در محل سیل بند ایجاد شده روی رودخانه مورزرین نیز دریچه ای ایجاد نموده ایم که آب رودخانه به تدریج خارج گردد.

با بارش باران تِز آقای دکتر به هم می خورد!

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان که بار دیگر به دنبال مدیریت جلسه و اصلاح سخنان خود بود، گفت: اتفاق الیگودرز یک اتفاق ملی است و اگر خسارت وارد کند باید کلی آدم بنشیند آن را تجزیه و تحلیل کند.

مرادپور با بیان اینکه زمین لغزش اتفاق افتاده 300 متر طول و 100 متر ارتفاع دارد، یک منطقه برفی و یخی است و هیچ وسیله مکانیکی نمی گردد به منطقه برود، توضیح داد: در عین حال 4 میلیون مترمکعب آوار وارد رودخانه شده است و اگر به منطقه زمین لغزش نیز دست بزنیم آوار بعدی می آید.

وی با اشاره به اینکه میرزایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان در خصوص این زمین لغزش گزارشی تهیه نموده بود و به درستی تهیه شده بود به جز قسمت آخر که گفته منطقه یخی است و هیچ جای نگرانی نیست و زمین لغزش به همین شکل می ماند، ادامه داد: الان دوستان می گویند بارندگی می گردد و اگر باران داشته باشیم تز آقای دکتر به هم می خورد!

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه اگر یخ بود تا تابستان نگرانی نداشتیم، اما اگر باران بیاید برنامه ها به هم می خورد، توضیح داد: بهترین راه این است با نیروی انسانی آن هم با تجهیزات کامل یک مقداری دهنه خروج آب در محل سیل بند ایجاد شده را باز نمایند و فعلا از حجم آب کم کنیم که اگر اتفاقی افتاد خیلی خسارت نزند.

به هر روی جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان با همین وضع آشفته و مدیریت نشده ادامه یافت تا در نهایت این ستاد بدون هیچ هماهنگی و مصوبه ای به استقبال بارش های سیل آسایی که از فردا وارد لرستان می گردد برود و در نهایت تنها خرابی ها و خسارات ناشی از سیلاب برای مردم بماند و مدیریت بحران پیش از وقوع حوادث مغفول بماند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 200

به "مدیریت به سبک مدیران لرستان؛ نقشی در حد نظاره کردن بحران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت به سبک مدیران لرستان؛ نقشی در حد نظاره کردن بحران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید