مسائل اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می نماید

به گزارش مجله نماشو، حسین خطیبی روانشناس در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش فشارهای اقتصادی جامعه و تأثیر آن بر سلامت روان افراد گفت: افزایش مسائل و فشارهای اقتصادی با تحت تأثیر قرار دادن روان شهروندان و ایجاد مشغله فکری، سلامت روانی را به خطر می اندازد.

مسائل اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می نماید

خطیبی توضیح داد: افزایش فشارهایی از جمله بیکاری، بی پولی، گرانی، افزایش هزینه های خرید و کوچک شدن سبد کالاهای خانوارها باعث افزایش استرس و تأثیر منفی بر تعاملات افراد می گردد.

این روانشناس بروز مسائلی از جمله استرس، اضطراب، خشونت و ناامیدی از زندگی را از دیگر تاثیرات فشارهای روانی و اقتصادی بر افراد دانست.

وی با اشاره به تأثیر فشارهای روانی بر روابط خانوادگی گفت: افزایش تنش میان زوجین و بروز خشم و دعوا در بین فرزندان نیز ناشی از فشارهای روانی بر اعضای خانواده ها است.

این روانشناس بابیان اینکه مسائل اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می نماید، ادامه داد: این تنش ها از سویی با کاهش صبر و شکیبایی اعضای خانواده موجب بروز مسائل خانوادگی و ایجاد خلل در روابط خانوادگی می گردد.

خطیبی با بیان اینکه افزایش فشارهای اقتصادی منجر به ایجاد ترس عمومی گردیده است، اضافه کرد: افزایش ترس عمومی، غم و ناامیدی از آینده زندگی نیز امری است که امروزه بر اثر شرایط کنونی جامعه، روابط فردی و اجتماعی مردم را تحت تأثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: این عوامل با با ایجاد تاثیرات روانی موجب افزایش سطح خشونت عمومی نیز گردیده است.

این روانشناس در انتها با تأکید بر لزوم کاهش پیامدهای منفی فشارهای اقتصادی بر سلامت روانی گفت: در شرایط کنونی بهتر است برای کاهش اثرات روانی این امر به جو مایوسانه موجود دامن نزده و احساس ناامنی را در جامعه افزایش ندهیم تا روحیه ناامیدی در مردم ایجاد نگردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2495

به "مسائل اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل اقتصادی روابط خانوادگی را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید