موقتی بودن شغلاولین عامل بیکارشدن شاغلان، چهار عامل نخست ترک شغل

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، مطالعات مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار به استناد نتایج طرح آمارگیری نیروی کار کشور در سال 96 نشان می دهد، از حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت بیکار کشور در سال گذشته، حدود یک میلیون و 800 هزار نفر در گذشته شاغل بودند که یک میلیون و 600 هزار نفر از این افراد را مردان تشکیل داده اند.

موقتی بودن شغلاولین عامل بیکارشدن شاغلان، چهار عامل نخست ترک شغل

از بین عواملی که موجب ترک شغل در بین جمعیت بیکار کشور در پنج سال گذشته گردیده است، چهار عامل نسبت به سایر عوامل در ترک شغل شاغلان و افزایش بیکاری این گروه نقش و تاثیر بیشتری داشتند که موقتی بودن کار با سهم 25 درصدی اولین و مهمترین عامل ترک شغل در بین مردان و زنان بوده است.

همچنین پایین بودن درآمد با سهم 16.3 درصدی، اخراج یا تعدیل نیرو با سهم 14 درصدی و به خاتمه رسیدن دوره خدمت وظیفه با سهم 13.5 درصدی از جمله عوامل تاثیر گذار در بیکاری شاغلان طی پنج سال گذشته بوده است.

البته عوامل دیگری در ترک شغل شاغلان 10 ساله و بیشتر طی پنج سال گذشته نقش داشته اند اما در مقایسه با چهار عامل اصلی مذکور تاثیر چندان محسوسی بر ترک شغل و نهایتا بیکاری شاغلان 10 ساله و بیشتر در بازار کار نداشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2608

به "موقتی بودن شغلاولین عامل بیکارشدن شاغلان، چهار عامل نخست ترک شغل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موقتی بودن شغلاولین عامل بیکارشدن شاغلان، چهار عامل نخست ترک شغل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید