آشنای با هتل ویلاهای مولر شانگهای

به گزارش مجله نماشو، اگر دلتان میخواهد در سفرتان به چین در یک اثر تاریخی اقامت کنید! ویلاهای مولر انتخاب جالبی خواهد بود در ادامه با این اقامتگاه زیبا در شانگهای آشنا خماهیم شد.

آشنای با هتل ویلاهای مولر شانگهای

یکی از مهمترین انگیزه های گردشگران برای انتخاب تور چین برای گذراندن تعطیلات، بازدید از دیدنی های تاریخی و بناهای با ارزش معماری این کشور پهناور می باشد، حال تصور کنید تجربه بازدید از یک بنای ارزشمند تاریخی با اقامت شما ترکیب گردد، یعنی اقامت در یک بنای تاریخی. ویلای مولر یک قلعه زیبا در مرکز شهر شانگهای است که در خیابان شانکسی و در منطقه جینگ آ قراردارد. این ویلا بیش از 70 سال قدمت دارد و معماری آن به سبک گوتیک است. این ویلا اقامتگاه شخصی اریک مولر بوده است. اریک مولر یک تاجر انگلیسی بود که در سال 1919 به شانگهای آمد و از اسب های مسابقه، تجارت کشتی و املاک سود فراوان بدست آورد و به یکی از ثروتمند ترین تجار شانگهای تبدیل شد. گفته می گردد که دخترش در مورد یک قلعه افسانه ای مشابه آنچه که در داستان هانس کریستین آندرسن وجود دارد به رویا پردازی پرداخت و وقتی طرحی از این قلعه به پدرش نشان داد، وی در صدد بر آوردن خواسته دخترش و همچنین فراهم کردن منزلی بزرگ برای خانواده پرجمعیتش برآمد.

این بنا در سال 1927 احداث و در سال 1936 کامل شد. این بنا یک شاهکار معماری است که سبک غربی و شرقی را یکجا گرد هم آورده است. سقف های برج مانند و نوک تیز، لبه بام شیبدار، دیوارهای ناصاف و آجرهای رنگی، به شکوه هرچه بیشتر این بنا افزوده است. این ویلا حدود 500 متر مربع وسعت دارد که از این مساحت، حدود 2000 متر مربع آن با باغ پوشیده گردیده است. که مجسمه برنزی از یک اسب مسابقه در باغ وجود دارد که در زیر آن اسبی که مولر به واسطه آن ثروتمند شد خاک گردیده است. در سر در این ویلا یک چراغ دریایی وجود دارد که نمادی از تجارت کشتی است. دو شیر ساخته گردیده به سبک چینی که در سر در عمارت نشسته اند، بخوبی تلفیق معماری شرق و غرب را نشان می دهد. خانواده مولر تا سال 1950 در این مکان اقامت داشتند و بعد از این عمارت بعنوان مرکزی برای شاخه ای از اتحادیه جوانان کمونیست استفاده شد. این ساختمان در سال 2001 با حفظ سبک معماری، بازسازی شد و اکنون یکی از بهترین هتل های شانگهای می باشد که تحت عنوان هنگشان مولر ویلا به میهمانان خدمات ارائه می دهد.

انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2577

به "آشنای با هتل ویلاهای مولر شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنای با هتل ویلاهای مولر شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید