واکنش تهران به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در ایران

به گزارش مجله نماشو، سخنگوی وزرات امورخارجه در واکنش به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل، طرح این قطعنامه به وسیله کانادا را مردود دانست.

واکنش تهران به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در ایران

سخنگوی وزرات امورخارجه در واکنش به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل، طرح این قطعنامه به وسیله کانادا با حمایت بعضی کشور های غربی و تکرار ادعا های بی اساس مبتنی بر اطلاعات نادرست و تعمیم های غیرصادقانه را فاقد وجاهت قانونی و از اساس مردود دانست.

ناصر کنعانی در این ارتباط توضیح داد: چنین اقدامات غیر سازنده ای نه تنها کمکی به ارتقای شرایط حقوق بشر در سطح دنیای نمی کند، بلکه صرفا موجب استمرار توسل به کلیشه سازی های منفی و برچسب زنی سیاسی علیه کشور های مستقل می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به کوشش کشور های غربی به استمرار پروژه ایران هراسی و بدنام سازی ایران گفت: این کشور ها که سابقه طولانی در نقض سیستماتیک حقوق بشر داشته و مردم سراسر دنیا تجربیات تلخ و گزنده ای از دخالت های آنان در خاطر دارند، در جایگاهی قرار ندارند که به دولت و مردم ایران توصیه های حقوق بشری داشته باشند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی بعلاوه با یکسویه و غیر واقع بینانه دانستن این قطعنامه، اقدام دولت کانادا و دیگر بانیان این قطعنامه که مصداق شاخص سوء استفاده از مفاهیم و ارزش های متعالی حقوق بشری برای پیشبرد اغراض کوته بینانه سیاسی است را محکوم نموده و آن را فاقد مشروعیت و اعتبار دانست.

کنعانی اضافه کرد:جمهوری اسلامی ایران نظام مبتنی بر مردم سالاری دینی است و همواره و همواره در امر ارتقای حقوق بشر و عمل به تعهدات بین المللی خود کاملا جدی بوده و آماده است تا بر اساس اصول متعالی خود در جهت ارتقاء جایگاه حقوق بشر در دنیا مصاحبه و همکاری های سازنده ای را در چارچوب احترام متقابل، برابری و عدالت و انصاف و دور از اغراض سیاسی با تمامی ساز و کار های مشروع بین المللی با کشور های علاقمند به تحکیم و حمایت واقعی از حقوق بشر داشته باشد.

انتهای پیغام

خبرنگاران سیاسی سیاست خارجی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آبان 1401 بروزرسانی: 26 آبان 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5162

به "واکنش تهران به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "واکنش تهران به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در ایران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تهران به تصویب قطعنامه شرایط حقوق بشر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید