پاسخ دبیر فدراسیون وزنه برداری به علت حذف 3 وزنه بردار ایران

به گزارش مجله نماشو، دبیر فدراسیون وزنه برداری درباره علت حذف سه وزنه بردار ایران از سوی فدراسیون دنیای برای شرکت در مسابقات قهرمانی دنیا 2018 پاسخ داد.

پاسخ دبیر فدراسیون وزنه برداری به علت حذف 3 وزنه بردار ایران

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون وزنه برداری، محسن بیرانوند در مورد پذیرفته نشدن نام سه وزنه بردار ایران از سوی فدراسیون دنیای برای شرکت در مسابقات قهرمانی دنیا 2018 اعلام کرد : شماری از ملی پوشان ما به دلایل مختلفی مانند مصدومیت، بازنشستگی و ...، به یک باره از فهرست تیم ملی خارج شدند و ما نیز به سرعت نفراتی را جایگزین آنها نموده و به فدراسیون بین المللی نیز اعلام کردیم.

وی با اشاره به اجباری بودن این تغییرات و الزام به جایگزینی نفرات جدید، خاطر نشان ساخت: متاسفانه سه نفر از نفرات جدید در فهرست اعلامی به فدراسیون بین المللی، کمتر از یک هفته تا سه روز برای پر کردن دوره 3 ماهه قرار دریافت در حوضچه آنتی دوپینگ، زمان کم داشتند و نتوانستند به حد نصاب مورد نظر برسند؛ البته تمامی آنها مورد آزمایش های دوپینگ در کشورمان نهاده شده بودند که تمام مدارک آن نیز ارائه شد که بی تردید پاک هستند و مسئله ای در این زمینه ندارند. در همین راستا نیز آقای مرادی اوایل هفته به ترکمنستان آمد تا بتوانیم با انجام رایزنی ها و مذاکراتی با مسئولان فدراسیون بین المللی، مشکل را مرتفع کنیم. وقتی به عشق آباد آمدیم، متوجه شدیم بیش از 70 ورزشکار از 27 کشور درگیر این موضوع شده اند که نارضایتی های بسیاری را نیز موجب شد که فدراسیون بین المللی به دلیل کثرت موارد، تصمیم گیری در این زمینه را به هیئت رئیسه واگذار کرد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: در پی افزایش اعتراض ها که حتی رسانه ها نیز آن را منعکس کردند و تصمیم فدراسیون بین المللی، در جلسه هیئت رئیسه موضوع مورد آنالیز نهاده شد که جمع بندی نهایی بر این گرفته شد تا اصلاحی در این زمینه صورت نگیرد و هیئت رئیسه فدراسیون بین المللی بر سر موضع خود ماند.

محسن بیرانوند گفت: با تمام تلاشی که در عشق آباد صورت گرفت، فدراسیون دنیای بر تصمیم خود اصرار داشت. به هر حال، تغییرات ترکیب تیم ملی نیز توسط سرمربی به صورت اجباری صورت گرفت و نفراتی را که روی آنها حساب نموده بود، به یک باره از دست داد و با این وضعیت روبرو شد که اکنون مجبوریم با هشت ورزشکار وارد مسابقات شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2798

به "پاسخ دبیر فدراسیون وزنه برداری به علت حذف 3 وزنه بردار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ دبیر فدراسیون وزنه برداری به علت حذف 3 وزنه بردار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید