گازی کردن سوخت نیروگاه توس در کاهش آلودگی هوای مشهد مؤثر بود

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: ما در استان، مخصوصا مشهد تنها کاری که می توانستیم برای آلودگی هوا انجام دهیم، این بود که نیروگاه توس را گازی کردیم و بسیار موثر واقع شد. در این هفته نیز سوخت آنها گازی بود، در طول سال نیز همین گونه است.

گازی کردن سوخت نیروگاه توس در کاهش آلودگی هوای مشهد مؤثر بود

علی رضا رزم حسینی در جریان بازدید از ستاد انتخابات شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص آلودگی هوا، اظهار کرد: تغییر اقلیم در آلودگی موثر بوده و بسیاری کشورها نیز اکنون این آلودگی را دارند. تغییر اقلیم در سراسر جهان اتفاق افتاده و بخشی از این آلودگی به خاطر تغییر اقلیم است.

وی افزود: دوم به دلیل خشکسالی های پی درپی است که در کشور داشتیم. همچنین در ریزگردها، منطقه بی تاثیر نبوده و سوم اینکه بخشی از این آلودگی مربوط به کشورهای همسایه ماست؛ البته مذاکراتی با آن ها داریم و سازمان جنگل ها و منابع طبیعی ایران توافق هایی با کشور همسایه دارند تا ریزگردها کاهش یابد؛ بنابراین منطقه ای و بین المللی است.

رزم حسینی با بیان اینکه ما در استان، مخصوصاً مشهد تنها کاری که می توانستیم انجام دهیم، این بود که نیروگاه توس را گازی کردیم و بسیار موثر واقع شد، مطرح نمود: در این هفته نیز سوخت آن ها گازی بود، در طول سال نیز همین گونه است. ابلاغ هایی کردیم که آن ها حق ندارند غیر از گاز استفاده کنند. این کار تاثیر گذاشت. دوم اینکه ما مجبور شدیم برخی مدارس را تعطیل کردیم، باید نیز بر اساس این قانون انجام می دادیم تا تردد در سطح شهر کمتر و در نتیجه آلودگی نیز کمتر شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4136

به "گازی کردن سوخت نیروگاه توس در کاهش آلودگی هوای مشهد مؤثر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازی کردن سوخت نیروگاه توس در کاهش آلودگی هوای مشهد مؤثر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید