210 مقام دولتی شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت و در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت گفت: پیشنهادات مختلفی از سوی سازمان اداری و استخدامی در خصوص مسائل جبرانی کارکنان دولت ارائه شده اما هنوز به جمع بندی مشخصی نرسیده است. آنچه الان مطرح است شرایط جبرانی برای سال جاری است.

210 مقام دولتی شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند

وی در خصوص تعداد بازنشستگان شاغل در دولت، اضافه کرد: قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سال 1395 تصویب شده است؛ آنچه اخیرا رخ داد اصلاحیه ای بر تبصره یک این قانون است. براساس اطلاعاتی که ما جمع آوری کردیم در بین مقامات و مسئولین 210 نفر مشمول این قانون می شوند که باید تا 26 آبان ماه نسبت به جایگزینی آنها اقدام گردد.

انصاری گفت: در قانون سال 1395 شهرداران مشمول آن بودند و کماکان نیز مشمول هستند و تغییری ایجاد نشده است. وقتی قانون در مجلس به تصویب می رسد ممکن است برداشت های مختلفی نسبت به آن وجود داشته باشد، اما بر اساس نظریه تفسیری که شورای نگهبان در سال 1376 انجام داده همه قوانین مجلس تا زمانی که مورد اصلاح یا تفسیر از سوی مجلس قرار نگرفته اند، نظر مجری معتبر است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه ما بعنوان مجری قانون برداشتمان از قانون سال 95 این است که شغل شهردار شامل قانون منع بکارگیری بازنشستگان است، توضیح داد: شهردار یک شهر 200 هزار نفری را نمی توان یک بازنشسته گذاشت، اما شهردار شهر تهران چون همتراز مقامات بند (ج) بوده شامل تبصره یک بوده است.

وی گفت: شغل شهردار از نظر ما مشمول این قانون است و اگر نظرات مختلفی وجود دارد، تنها راه استفساریه از مجلس است.

انصاری در خاتمه عنوان نمود: اینکه در دیگر قوا افراد بازنشسته باشند، قطعا وجود دارد و بعنوان مثال در مجلس شورای اسلامی بعنوان همتراز مقامات تعدادی مشغول به کار هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2729

به "210 مقام دولتی شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "210 مقام دولتی شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید