358 هزار سیم کارت به علت ایجاد مزاحمت پیامکی قطع شد

به گزارش مجله نماشو، 358 هزار و 606 سیم کارت شخصی به علت ایجاد مزاحمت برای مشترکان موبایل به وسیله ارسال پیامک تبلیغی قطع شد.

358 هزار سیم کارت به علت ایجاد مزاحمت پیامکی قطع شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای سال 98 تا به امروز تعداد 358 هزار و 606 سیم کارت شخصی به علت ارسال پیامک انبوه و ایجاد مزاحمت برای مشترکان موبایل قطع شده است.

طبق مقررات موجود ارسال پیامک تبلیغاتی با سیم کارت شخصی تخلف است و متقاضیان ارسال پیامک تبلیغاتی باید حتما به وسیله شرکت های دارای مجوز مربوط در این زمینه که از سرشماره های انبوه پیامک تبلیغی ارسال می نمایند اقدام نمایند.

ملاک تشخیص سیم کارت شخصی ارسال نماینده پیامک تبلیغی هم سقف مجاز ارسال پیامک در شبانه روز است. یعنی هر سیم کارت می تواند در هر شبانه روز حداکثر 500 پیامک ارسال کند و اگر بیش از این ارسال کند، پیامک ها تبلیغی محسوب می شوند.

مشترکی که یک بار از این مقررات خارج گردد مشمول مسدودی سیم کارت می گردد و سیم کارت او به وسیله رگولاتوری قطع می گردد.

فردی که سیم کارت او مسدود شده است، اگر بخواهد دوباره سیم کارت خود را فعال کند، صرفا یک مرتبه می تواند و باید به سازمان تنظیم مقررات یا اپراتورها مراجعه و تعهد کتبی ارائه کند.

کاربران فارس من هم با ثبت سوژه جلوگیری از ارسال انبوه پیامک های تبلیغاتی به صورت روزانه خواهان رسیدگی به این موضوع شده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5057

به "358 هزار سیم کارت به علت ایجاد مزاحمت پیامکی قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "358 هزار سیم کارت به علت ایجاد مزاحمت پیامکی قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید