افزایش طول عمر با ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی

به گزارش مجله نماشو، در مطالعه جدیدی که در مجله Nature Food منتشر شده است، بیش از 5800 غذا مورد ارزیابی نهاده شد و آن ها را بر اساس مقدار بیماری های تغذیه ای بر انسان و تأثیر آن ها بر محیط زیست رتبه بندی کرد. تعیین شد که جایگزینی 10 درصد از کالری دریافتی روزانه از گوشت گاو و گوشت های فرآوری شده با ترکیبی از میوه ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات و غذا های دریایی انتخابی می تواند ردپای کربن رژیم غذایی شما را تا یک سوم کاهش دهد و به افراد این امکان را می دهد تا 48 دقیقه سالم در هر روز داشته باشند.

افزایش طول عمر با ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی

به گزارش فرادید به نقل از Technology. org، کاترینا استیلیانو، که به اسم دانشجوی فوق دکترا در گروه بهداشت محیط تحقیق می نماید، می گوید: به طور کلی، توصیه های غذایی فاقد جهت خاص و قابل اجرا برای ایجاد انگیزه در افراد برای تغییر رفتار است و به ندرت توصیه های رژیم غذایی به اثرات محیطی می پردازد. علوم در دانشکده بهداشت عمومی U-M او در حال حاضر به اسم مدیر اطلاعات عمومی و استراتژی داده ها در بخش بهداشت دیترویت کار می نماید.

این کار بر اساس یک شاخص تغذیه ای مبتنی بر اپیدمیولوژی نو، شاخص تغذیه سلامت، است که محققان با همکاری متخصص تغذیه ویکتور فولگونی III از Nutrition Impact LLC تهیه نموده اند. HENI بار خالص مفید یا مضر سلامتی را در چند دقیقه زندگی سالم مرتبط با یک وعده غذای مصرفی محاسبه می نماید.

محاسبه تأثیر بر سلامت انسان

این شاخص اقتباس از بار دنیای بیماری است که در آن مرگ و میر بیماری و بیماری با یک انتخاب غذایی واحد از یک فرد مرتبط است. برای HENI، محققان از 15 عامل خطر رژیم غذایی و برآورد بار بیماری از GBD استفاده کردند و آن ها را با تعیینات تغذیه غذا های مصرف شده در ایالات متحده، بر اساس پایگاه داده What We Eat in America از National Health and Nutrition Examination Survey ترکیب کردند.

غذا هایی که نمرات مثبت دارند، دقایق سالم زندگی را اضافه می نمایند، در حالی که غذا های دارای نمرات منفی با پیامد های سلامتی مرتبط هستند که می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد.

افزودن اثرات زیست محیطی به مخلوط

برای ارزیابی تأثیرات زیست محیطی غذاها، محققان از IMPACT World+استفاده کردند، روشی برای ارزیابی تأثیر چرخه زندگی غذا ها (فراوری، فرآوری، فراوری، آماده سازی/پخت، مصرف، ضایعات) و ارزیابی های بهبود یافته برای استفاده از آب و سلامت انسان را اضافه کردند. خسارات ناشی از تشکیل ذرات ریز آن ها نمرات 18 شاخص محیطی را با در نظر گرفتن دستورالعمل های دقیق غذا و بعلاوه ضایعات پیش بینی شده مواد غذایی تهیه کردند.

خاتمه، محققان غذا ها را بر اساس عملکرد های تغذیه ای و محیطی آن ها، مانند چراغ هدایت، به سه منطقه رنگی سبز، زرد و قرمز طبقه بندی کردند.

منطقه سبز نشاندهنده غذا هایی است که توصیه می گردد در رژیم غذایی افراد افزایش یابد و حاوی غذا هایی است که هم از نظر تغذیه مفید هستند و هم تاثیرات زیست محیطی پایینی دارند. غذا های این منطقه عمدتا آجیل، میوه ها، سبزیجات کشت شده در مزرعه، حبوبات، غلات کامل و بعضی از غذا های دریایی هستند.

منطقه قرمز شامل غذا هایی است که تأثیرات تغذیه ای یا زیست محیطی قابل توجهی دارند و باید در رژیم غذایی فرد کاهش یا اجتناب گردد. تأثیرات تغذیه ای در درجه اول به وسیله گوشت های فرآوری شده و آب و هوا و سایر تأثیرات زیست محیطی ناشی از گوشت گاو و گوشت خوک، گوسفند و گوشت های فرآوری شده بوده است.

محققان اذعان می نمایند که دامنه همه شاخص ها به طور قابل توجهی فرق دارد و بعلاوه اشاره می نمایند که غذا های مفید از نظر تغذیه ممکن است همواره کمترین تأثیرات زیست محیطی را ایجاد ننمایند و برعکس.

استیلیانو می گوید: مطالعات قبلی اغلب یافته های آن ها را به بحث گیاهان و غذا های حیوانی کاهش داده است. اگرچه دریافتیم که غذا های گیاهی به طور کلی عملکرد بهتری دارند، اما تغییرات قابل توجهی در غذا های گیاهی و حیوانی وجود دارد.

براساس یافته های خود، محققان پیشنهاد می نمایند:

  • کاهش غذا هایی که بیشترین تأثیرات منفی را بر سلامتی و محیط زیست دارند از جمله گوشت فرآوری شده، گوشت گاو، میگو، و در پی آن گوشت خوک، گوسفند و سبزیجات گلخانه ای.
  • افزایش مفیدترین مواد غذایی از جمله تغذیه از جمله میوه ها و سبزیجات، حبوبات، آجیل و غذا های دریایی کم اثر.

اولیور جولیت، نویسنده ارشد مقاله و استاد علوم بهداشت محیط در دانشکده بهداشت عمومی U-M می گوید: فوریت تغییرات رژیم غذایی برای بهبود سلامت انسان و محیط زیست تعیین است. یافته های ما نشان می دهد که جایگزینی های کوچک هدفمند، استراتژی قابل اجرا و قدرتمندی را برای دستیابی به مزایای قابل توجه بهداشتی و زیست محیطی بدون احتیاج به تغییر رژیم غذایی چشمگیر ارائه می دهد.

این پروژه در چارچوب یاری بلا محدود از شورای ملی لبنیات و فلوشیپ پایداری دانشگاه میشیگان داو انجام شد. محققان بعلاوه با شرکای خود در سوئیس، برزیل و سنگاپور در حال توسعه سیستم های ارزیابی مشابه در آنجا هستند. در نهایت، آن ها می خواهند آن را در کشور های سراسر دنیا توسعه دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1839

به "افزایش طول عمر با ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش طول عمر با ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید