افزایش 25 درصدی تولید در دیم زارهای لرستان

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از افزایش 25 درصدی محصولات دیم با اجرای طرح جهش تولید در دیم زارهای استان خبر داد.

افزایش 25 درصدی تولید در دیم زارهای لرستان

اسفندیار حسنی مقدم در خصوص طرح جهش تولید در دیمزارها، اظهار کرد: لرستان با 600 هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی دیم تقریباً 6.7 درصد از دیم زارهای کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اعلام نمود: به همین منظور برای اجرای طرح جهش تولید در دیم زارها که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پیگیری می شود؛ حدود 19 میلیارد تومان سهم لرستان است.

حسنی مقدم ادامه داد: به زارعینی که در اراضی دیم خود به صورت کشاورزی حفاظتی کشت می کنند برای خرید ادوات لازم تسهیلات اعطا می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله تا سقف 100 میلیون تومان با عاملیت بانک ملی در نظر گرفته شده است.

وی اعلام نمود: در این طرح از آب سبز یا باران استفاده بهتری شده و مدیریت بقایا و تناوب کشت هم رعایت می شود.

حسنی مقدم با بیان اینکه در بحث کشاورزی حفاظتی عدم استفاده از گاوآهن مدنظر است، ادامه داد: با اجرای این طرح در پی افزایش 25 درصدی تولید در دیمزارها هستیم؛ همچنین ضمن پایداری در تولید، حفاظت از خاک برای نسل های آینده مدنظر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2265

به "افزایش 25 درصدی تولید در دیم زارهای لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی تولید در دیم زارهای لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید