اولین فرودگاه جهان برای تاکسی های هوایی برقی راه اندازی می شود

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، این فرودگاه محلی برای نشست و برخاست تاکسی های برقی، پهپادها و دیگر پرنده های مشابه خواهد بود.

اولین فرودگاه جهان برای تاکسی های هوایی برقی راه اندازی می شود

فرودگاه یادشده با همکاری دولت انگلیس در این کشور تأسیس خواهد شد. هیوندایی امیدوار است فرودگاه یادشده را تا قبل از خاتمه سال 2021 به بهره برداری برساند.

انگلیس قصد دارد با استفاده از تاکسی های برقی پرنده هم حمل و نقل در این کشور را تسریع کند و هم از میزان آلایندگی هوا بکاهد. انتظار می رود فرایند آزمایش تاکسی های پرنده در این فرودگاه تا سال 2024 به طول بینجامد و استفاده قطعی و عمومی از آن در سال 2028 آغاز شود.

قرار است این فرودگاه هم برای پرواز تاکسی های پرنده و هم برای رفت و آمد پرنده ها و پهپادهای باری مورد استفاده قرار بگیرد. در عین حال با توجه به بارش مداوم باران در انگلیس قرار است این فرودگاه به گونه ای طراحی و ساخته شود که در شرایط جوی نامساعد نیز بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

همچنین سکوهایی بزرگ و ویژه نیز برای انتظار و رفت و آمد مسافران در نظر گرفته شده است. تعدادی شاتل خودران وظیفه جابجایی مسافران و انتقال آنها از تاکسی های هوایی به سمت سکوها و بالعکس را بر عهده دارند.

قطر سکوی نشست و برخاست دایره ای پهپادها و تاکسی های پرنده 40 متر خواهد بود که 60 درصد کوچک تر از فضای مورد نیاز برای پرواز هلیکوپترهای معمولی است. همچنین تجهیزات شارژ باتری این تاکسی ها و پهپادها نیز در نزدیکی سکوی نشست و برخاست نصب می شود. هزینه تکمیل این طرح بالغ بر 1.64 میلیون دلار برآورد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3274

به "اولین فرودگاه جهان برای تاکسی های هوایی برقی راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین فرودگاه جهان برای تاکسی های هوایی برقی راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید