ایده کسب و کار زود بازده با کمتر از 1 میلیون تومان

به گزارش مجله نماشو، بهره مندی از کسب و کار های زود بازده در دستیابی به سود بالا و سریع یکی از بهترین انتخاب ها بخصوص برای انتخاب یک شغل خانگی می باشد. در این جستار به آنالیز بازده استفاده از دستگاه جوجه کشی در منزل خواهیم پرداخت.

ایده کسب و کار زود بازده با کمتر از 1 میلیون تومان

به گزارش گروه بازرگانی خبرنگاران، بهره مندی از کسب و کار های زود بازده در دستیابی به سود بالا و سریع یکی از بهترین انتخاب ها بخصوص برای انتخاب یک شغل خانگی می باشد. در این جستار به آنالیز بازده استفاده از دستگاه جوجه کشی در منزل خواهیم پرداخت .

شغل های خانگی از جمله شغل هایی می باشند که بسیاری از افراد جامعه به چشم شغل دوم به آن ها نگاه می نمایند و در کنار شغل اصلی خود و در جهت افزایش درآمد، در صدد یادگیری و انجام آنها بر می آیند. در نتیجه این نگرش ، این شغل ها نباید وقت زیادی از کاربر بگیرند و در عوض سود مناسبی برای او داشته باشند.

با پیشرفت تکنولوژی در صنایع پرورش طیور و ساخت دستگاه هایی که امکان نگهداری و پرورش طیور را در محیطی بسیار محدود نیز امکان پذیر می سازند، این صنعت خود را در بین کسب و کارهای خانگی جای داده و جزوی از این کسب و کارها شده است.

به صورت ساده می توان گفت که کاربر با بهره مندی از تخم نطفه دار پرنده مدنظر ، یک دستگاه جوجه کشی هرچند کوچک و خانگی و ابزارهای کوچکی مثل دانخوری و آبخوری می تواند به راحتی به پروش پرنده مدنظر خود در محیطی بسیار کوچک و حتی در سقف پشت بام خود اقدام نمیاد !

قیمت دستگاه جوجه کشی با توجه به انواع خانگی و کوچک آن می تواند کمتر از یک میلیون تومان برای کاربر هزینه داشته باشد و تخم نطفه دار نیز با توجه به نوع پرنده از 1500 تا چندصد هزار تومان قیمت خواهد داشت .

دستگاه های جوجه کشی خانگی دارای تفاوت هایی اساسی با دستگاه های صنعتی می باشند . از مهمترین تفاوت های آنها می توان به بدنه بسیار سبک ، مصرف انرژی بسیار کم ، تعمیرات بسیار ساده ، فراوری تخصصی برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و قیمت کم اشاره نمود .

چگونه جوجه کشی را شروع کنیم ؟

بعد از اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی ، باید تخم نطفه دار مناسب تهیه کرد. در تهیه تخم نطفه دار توجه به یکسری موارد بسیار مهم می باشد :

  • تخم نطفه دار را به هیچ وجه اینترنتی خرید نکنید .
  • شخصا و از پرورش دهندگان معتبر اقدام به خرید تخم نطفه دار کنید .
  • درصورتی که قصد خرید تخم نطفه دار گرانقیمت پرندگانی همچون قرقاول یا قوقاز و ... را دارید ، شخصا به محل پرورش پرنده مراجعه نموده و تغذیه ، محل نگهداری ، نسبت نر به ماده را کاملا بسنجید و بعد اقدام به خرید تخم نطفه دار کنید .

پس از خرید تخم نطفه دار و تهیه دستگاه جوجه کشی ، شرایط محیطی و محل نگهداری دستگاه باید مورد توجه قرار گیرد.

  • محل نگهداری نباید دارای لرزش باشد . به این مفهوم که در صورتی که دستگاه را روی میز و یا امثال آن قرار میدهید ، نباید هیچگونه لرزشی در زمان جوجه کشی اتفاق بیفتد.
  • دمای محیط نباید بیش از حد گرم و بیش از حد سرد باشد.
  • گرد و خاک در محیط بیش از حد مجاز نباشد.

با محیا کردن این شرایط، می توانید به راحتی عملیات جوجه کشی را شروع نمایید. مدت زمانی که طول میکشد تا جوجه از تخم در بیاید به نوع پرنده بستگی دارد . برای مثال جوجه کشی از مرغ 21 روز کامل طول خواهد کشید که از این میزان 18 تا 20 روز دوره ستر و 3-4 روز انتهای هچر خواهد بود .

ستر به روزهایی گفته میگردد که نطفه در حال رشد در داخل تخم می باشد . در این دوره نطفه از مواد داخل تخم تغذیه خواهد نمود که در اینجا اهمیت یک تخم نطفه دار مقوی تعیین می گردد .

در دوره هچر جوجه سعی در خروج از تخم خواهد نمود که رطوبت بالایی مورد احتیاج است تا پوسته تخم نرمتر شده و جوجه به آسانی بتواند از تخم خارج گردد .

دستگاه جوجه کشی خانگی

یکی از مهمترین نکاتی که احتیاج مبرمی به توجه خریداران دارد، انتخاب دستگاهی مناسب با احتیاج کاربر می باشد . اگر برای اولین بار اقدام به جوجه کشی می کنید، حتما از دستگاه های کوچک که با عنوان دستگاه جوجه کشی خانگی شناخته می شوند استفاده کنید. بعضی از این دستگاه ها حتی قابلیت انتخاب نوع پرنده و تنظیم اتوماتیک تمامی مراحل جوجه کشی را نیز دارند که گزینه ای ایده آل برای کاربران آماتور می باشد .

همچنین ظرفیت کم این دستگاه ها، انها را گزینه ای ایدا آل برای جوجه کشی از تخم نطفه دار ارزشمند و گرانقیت انواع طوطی ها ، مرغ عشق و ... تبدیل نموده است .

در یک رده بالاتر دستگاه های جوجه کشی خانگی حرفه ای قرار دارند که قیمت آنها ممکن است مقداری از دستگاه های اماتور بیشتر باشند، اما به دلیل بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی های روز جهان ، درصد جوجه آوری آنها بسیار افزایش یافته و گزینه ای بسیار مناسب برای جوجه کشی از پرندگان گرانقیمت می باشند . سنسورهای تشخیص دما و رطوبت بسیار قوی، بدنه ای محکم با عایق بندی پیشرفته ، شانه های جوجه کشی غلطکی با قابلیت جوجه کشی همزمان از تخم هایی با سایزهای مختلف، پمپ آب با قابلیت رطوبت سازی تمام اتوماتیک و ... از مهمترین ویژگی های این دستگاه های جدید می باشند .

درنهایت :

در این نوشتار شرحات کلی در خصوص ایجاد کسب و کار زود بازده حتی در خانه و آپارتمان با بهره مندی از دستگاه جوجه کشی را شرح دادیم و از اصول بهره مندی از یک جوجه کشی پیروز سخن گفتیم. توجه به این نکته الزامی است که در هر شغلی صبر و پایداری در جهت رسیدن به پیروز الزامی بوده و وجود روحیه پیروزی میتواند در پیشبرد هرچه سریعتر کسب و کار به سوی پیروزیت بسیار تاثیر گذار باشد .

در انتها پیشنهاد میکنیم پیش از شروع هر کسب و کاری با چندین متخصص با تجربه در آن کسب و کار مشورت نموده تا قدمی مستحکم و راسخ در رسیدن به پیروزیت را برداشته باشید ...

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3959

به "ایده کسب و کار زود بازده با کمتر از 1 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده کسب و کار زود بازده با کمتر از 1 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید