بافت تاریخی باید خالی از اتباع خارجی گردد، یزد نیازمند مهمان شهر

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، عباس حیدری عصر امروز در جلسه مشترک بخشداران مرکزی و زارچ با مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد گفت: درصدد هستیم تا حضور اتباع در مناطق و بافت تاریخی یزد را کاهش دهیم و تحقق این مهم نیازمند ایجاد یک مهمان شهر با جانمایی مناسب و صحیح است.

بافت تاریخی باید خالی از اتباع خارجی گردد، یزد نیازمند مهمان شهر

وی با اشاره به کمبود مراکز آموزشی شهرستان یزد در مقایسه با میانگین کشوری بیان نمود: مدیران برخی مدارس اجاره ای، بارها در مورد عدم وجود زمین برای احداث مرکز آموزشی گلایه داشته اند که در صورت تأمین، مسائل این حوزه برطرف خواهد شد.

حیدری با تاکید بر جلوگیری از زمین خواری و تصرف اراضی دولتی اضافه کرد: متأسفانه عده ای سودجو با قطعه بندی اراضی دولتی مسائل اجتماعی بسیاری را رقم زده اند که لازم است نظارت ها در این زمینه تشدید گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد نیز در این نشست، حاشیه نشینی و مسائل بافت فرسوده را فراگیر توصیف کرد و گفت: برطرف مسائل این حوزه فرادستگاهی و نیازمند عزم جمعی است.

5 محله یزد برای بازآفرینی شهری انتخاب شد

محمدرضا نقصان محمدی با اشاره به انتخاب پنج محله استان در ستاد بازآفرینی شهری بیان کرد: سه محله اسکان، محمودی و حسن آباد به عنوان پایلوت تعیین شده و فعالیت های مقدماتی برای ارتقای وضعیت کیفی این محدوده ها در حال انجام است.

وی، ناهماهنگی بین دستگاه ها و خلأ قانونی را عمده ترین دلایل حضور و فعالیت زمین خواران بیان کرد و یادآور شد: با شفاف سازی، هماهنگی بین دستگاهی و اجرای دقیق قانون می توان بسیاری از مسائل موجود را برطرف کرد.

نقصان محمدی ادامه داد: قوانین و بخشنامه های جدیدی در زمینه سنددار کردن ابنیه به تصویب رسیده که در صورت استقبال مردم بخشی از مسائل ساختمان های فاقد سند حاشیه یزد برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران، بخشداران مرکزی و زارچ نیز در این نشست در زمینه ثبت پلاک های دولتی و اجرای طرح تفضیلی مطالبی مطرح و اهتمام بیشتر برای تسریع در برطرف مسائل مسکن مهر و واگذاری زمین به جوانان را خواهان شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2870

به "بافت تاریخی باید خالی از اتباع خارجی گردد، یزد نیازمند مهمان شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بافت تاریخی باید خالی از اتباع خارجی گردد، یزد نیازمند مهمان شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید