با حضور مونسان جشنواره گردو، منبت و فرش تویسرکان افتتاح شد

به گزارش مجله نماشو، با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جشنواره گردو، منبت و فرش در تویسرکان افتتاح شد.

با حضور مونسان جشنواره گردو، منبت و فرش تویسرکان افتتاح شد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با استقبال نیکبخت استاندار همدان وارد شهر تویسرکان شد.

معاون رئیس جمهوری در بدو ورود به شهرستان تویسرکان در محل برگزاری جشنواره گردو، منبت و فرش حاضر شد و این جشنواره به طور رسمی کار خود را شروع کرد.

محمدناصر نیکبخت استاندار همدان در این مراسم گفت: خوشبختانه این جشنواره هر سال بهتر از سال قبل برگزار می گردد، و امیدواریم این همایش منجر به توسعه و رونق تویسرکان گردد.

او اضافه نمود: به نظر بنده آقای دکتر مونسان از کارآمدترین مدیران هیئت دولت هستند و امیدواریم اقدامات موثرتری انجام دهند.

نیکبخت ادامه داد: تویسرکان نسبت به 4 سال قبل تغییرات زیادی داشته است و این مرهون کوشش نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی است.

استاندار همدان توضیح داد: تویسرکان معجونی از همه خصوصیات برجسته است، مبل و منبت این شهرستان بسیار شاخص است و گردوی تویسرکان در دنیا شناخته شده است، فرش این شهرستان هم بسیار ارزشمند است.

نیکبخت اضافه نمود: این شهرستان دارای بزرگان بسیار زیادی است و شهدای بسیار زیادی نیز در انقلاب اسلامی داشته است.

او اضافه نمود: خواسته ما حفاظت و صیانت از داشته های تویسرکان و معرفی این داشته ها و آثار است باید از این ظرفیت ها برای توسعه شهرستان استفاده کنیم.

استاندار همدان اضافه نمود: از سازمان میراث فرهنگی تشکر می کنیم که سال جاری دو رویداد بزرگ را در استان همدان برگزار کردند و این موضوع سبب معرفی استان شد، در نیمه دوم سال گذشته تا تعطیلات نوروز بیش از 4 میلیارد تومان مبل و منبت به گردشگران عرضه شده است و این نتیجه توسعه صنعت گردشگری است.

نیکبخت توضیح داد: همچنین شهرستان نهاوند نیز دارای ظرفیت های گردشگری بسیار زیادی است که باید معرفی گردد.

حبیب الله مومیوند فرماندار تویسرکان در این همایش گفت: این شهرستان در حوزه گردو در کشور دارای صندلی خاصی است، در بخش مبل و منبت نیز بیش از 4 هزار کارگاه فعال است.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2698

به "با حضور مونسان جشنواره گردو، منبت و فرش تویسرکان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با حضور مونسان جشنواره گردو، منبت و فرش تویسرکان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید