بدنسازی بدون هورمون اسب و گوریل

به گزارش مجله نماشو، پمپاژ هورمون جوانی وقتی که با فولاد سرد مبارزه می کنی و خودسازی، انگیزه هایی هستند که می تواند هر کسی را راهی باشگاه بدنسازی کند. هرکدام با انگیزه ای به باشگاه می آیند و خوشحالند زیر نظر کسی کار می نمایند که آنها را به تزریق هورمون اسب و گوریل تشویق نمی کند.

بدنسازی بدون هورمون اسب و گوریل

روزنامه ایران نوشت: تصویری از سکوی قهرمانی رقابت های بین المللی روسیه و فیگور هفتی همراه با پشت بازو و کول در همان ورودی سالن مقابل چشمانت قرار می گیرد. آن طرف تر همان جوان توی عکس، نشسته و به کار جوانانی که مشغول کلنجار رفتن با وزنه ها و دمبل ها هستند، نظاره می نماید. صدای دوپس دوپس ریتم آهنگ فضای باشگاه را پر نموده و هر کسی مقابل آینه نگاهی به اندامش می اندازد و گاهی هم فیگوری می گیرد.

داریوش فرهادی، مسئولیت قدیمی ترین باشگاه بدنسازی شرق تهران را برعهده دارد و معتقد است اینکه بتوانی یک جوان را به جای رفتن به قهوه خانه سمت ورزش و باشگاه سوق بدهی، یک خدمت بزرگ به جامعه نموده ای. داریوش در 32 سالگی هنوز هم شور و حال یک جوان 20 ساله را دارد و آن را هم مدیون ورزش بدنسازی می داند. حضور در رقابت های استانی و کشوری و بعد از آن عضویت در تیم ملی پرورش اندام و پایان قهرمانی در رقابت های بین المللی روسیه در سال 2012، افتخاراتی است که کسب نموده و معتقد است در چند سال گذشته پرورش اندام به یکی از ورزش های اصلی کشور تبدیل شده است: زیبایی بدن به انسان اعتماد به نفس می دهد و دیدگاه جامعه را نسبت به شما عوض می نماید. خیلی از جوان ها به دنبال اعتماد به نفس گمشده خودشان می گردند و آنهایی که وضعیت مالی خوبی ندارند و نمی توانند با پول این اعتماد به نفس را به دست بیاورند، سراغ پرورش اندام می روند تا با هیکل تراشیده این گمشده را پیدا نمایند.

پمپاژ هورمون جوانی وقتی که با فولاد سرد مبارزه می کنی و خودسازی، انگیزه هایی هستند که می تواند هر کسی را راهی باشگاه بدنسازی کند. کسی که بدنسازی را انتخاب می نماید، باید معمار خوبی باشد. باید بدنش را دوباره بسازد و هر جایی را که حس می نماید نقص دارد و به چشم می آید، از نو بسازد و یک ترکیب بندی مناسب و جدید بیافریند. اینها حرف سعید فرهنگ است، از قدیمی های باشگاه. 6 سالی است که در رشته پرورش اندام فعالیت می نماید. مدت ها با تپش قلب و فشار خون بالا دست و پنجه نرم نموده و به توصیه پزشکان سراغ ورزش آمده و مانند خیلی از جوان ها جایی آمده تا بتواند خودش را بسازد: از وضعیت خودم راضی ام وقتی دمبل و هالتر سنگین به دست می گیری، همه خشم و هیجان و انرژی ات را خالی می کنی و لحظه خارج شدن از باشگاه آرامشی با چاشنی خستگی همه وجودت را فرا می گیرد. هر بار که باشگاه می آیم، حس می کنم چند ماه جوان تر شده ام. کسانی که ورزش های قدرتی انجام می دهند، بیشتر احساس جوانی و نشاط می نمایند.

سعید معتقد است همه انسان ها زیبایی را دوست دارند و نسل جوان هم زیبایی برایش در اولویت است: همه ما به خطوطی که با نظم و ترکیب مناسب کنار هم قرار گرفته باشند، علاقه داریم و بدن هم همین است و کسی که عضله و بدن منظمی داشته باشد، بیشتر به چشم می آید. جذابیت چیزی است که همه جوان ها دنبال آن هستند و بدنسازی کم هزینه ترین راه برای رسیدن به این جذابیت است. البته کسانی که می خواهند به شکل حرفه ای بدنسازی کار نمایند و با انرژی بیشتری در باشگاه تمرین نمایند، سراغ مکمل ها می روند. خیلی از این مکمل ها در مواد غذایی وجود دارند اما از آنجایی که تغذیه ما درست نیست و از ویتامین و پروتئین به اندازه کافی استفاده نمی کنیم، سراغ مکمل ها می رویم. مصرف مکمل در ورزش بدنسازی اجتناب ناپذیر است چون کسی که 300 پوند وزنه را جابه جا می نماید، باید انرژی بیشتری نسبت به کسی که کار خاصی انجام نمی دهد، داشته باشد. اما متأسفانه بازار مکمل های قلابی و مصرف بی رویه آن و بی اطلاعی خیلی از جوان ها به ریشه های این مکمل ها، باعث شده آسیب جدی به بدن شان وارد نمایند. وی یکی از مکمل های پروتئینی پرمصرف بین ورزشکاران بدنسازی است اما کمتر کسی می داند که وی در زبان فارسی همان آب پنیر یا کشک است و ما می توانیم کشک های مرغوب و مناسب را به جای این مکمل مصرف کنیم و بهتر نتیجه بگیریم.

از مکمل تا هورمون اسب

جوان هایی که وارد پرورش اندام می شوند، دنبال رسیدن به اندام زیبا و ورزیده هستند اما در این میان هستند کسانی که می خواهند شکم های ور آمده شان را کوچک نمایند. داریوش در حالی که سعی می نماید اشتباهات یکی از بچه ها را در زمان اسکات زدن به او یادآوری کند، می گوید: متأسفانه بعضی نسبت به این ورزش نگاه خوبی ندارند و تصور می نمایند هرکسی که با تلاش و تلاش توانسته بدن عضلانی و ورزیده ای داشته باشد، حتماً از آمپول هورمون و دارو استفاده نموده. یک روز توی مترو پسربچه ای من را با انگشت به مادرش نشان می داد و می گفت مامان این آمپولی است! موفقیت در این ورزش به چند عامل مهم بستگی دارد که یکی از آنها ژنتیک و نوع تغذیه است. متأسفانه بالا رفتن قیمت ها و مسائل مالی روی این ورزش هم تأثیر گذاشته. اگر کسی بخواهد برای مسابقات پرورش اندام تمرین کند، باید برای بدن خودش حداقل 30 تا 40 میلیون تومان هزینه کند.

داریوش به بعضی از کسانی که ادعا می نمایند مربی پرورش اندام اند اشاره می نماید و می گوید: آنها دنبال جیب جوان ورزشکار هستند و مکمل و دارو تجویز می نمایند تا جیب خودشان را پر نمایند درحالی که مصرف مکمل شرایط خاصی می خواهد و با تجویز بی مورد به جوان آسیب می زنند. متأسفانه در خیابان و داروخانه براحتی مکمل دارویی فروخته می گردد. در داروخانه کسی که هیچ اطلاعی از نوع فیزیک بدن و مکمل های مورد احتیاج ندارد، آن را به جوانی که تشنه رسیدن به اندام ورزیده است، تجویز می نماید و به این ترتیب او را در معرض آسیب جدی قرار می دهد.

سعید هم با تأیید حرف های مربی باشگاه می گوید: در بدنسازی کسی با یک سال تمرین به جایی نمی رسد ولی جوان هایی هستند که می خواهند یک شبه ره صد ساله طی نمایند و به سمت مصرف هورمون و داروهای غیرمجاز کشیده می شوند. هستند کسانی که به خاطر مصرف هورمون اسب و گوریل یا مکمل های غیرمجاز، کبدشان را از دست دادند و در انتظار پیوند کبد هستند. کسی که در پله اول این ورزش است باید بداند با یک سال بدنسازی نمی تواند هیکل کسی را که 10 سال است توی این ورزش عرق می ریزد، داشته باشد و نباید برای رسیدن به این صندلی سمت هورمون و دارو برود.

همین هیکل زیباست

با هر بار بالا بردن دمبل ها همه هیکلش را در آینه برانداز می نماید. 18 سال دارد و می خواهد از همین ابتدا یک هیکل جذاب و مناسب داشته باشد. آرش دو ماهی است که بدنسازی کار می نماید و معتقد است داشتن هیکل جذاب به انسان اعتماد به نفس می دهد: همواره کسانی را که هیکل خوب و عضلانی دارند دوست دارم و می خواهم در آینده مثل آنها باشم. راه سختی در پیش دارم اما برای رسیدن به هیکل مناسب باید این سختی ها را تحمل کنم. وقتی وارد جایی می شوی همه به خاطر هیکل ورزشکاری ات احترام خاصی برایت قائل می شوند و همین باعث می گردد اعتماد به نفس پیدا کنی. البته در آینده اگر مربی باشگاه توصیه کند از مکمل هم استفاده می کنم ولی هیچ وقت سراغ هورمون نمی روم.

حامد 23 سال دارد و 6 سالی است بدنسازی کار می نماید و هیکل خوبی به هم زده. او با تأیید حرف های آرش معتقد است بعضی برای جلب توجه جنس مخالف وارد پرورش اندام می شوند اما هستند کسانی که عاشق این ورزشند: 6 سال رزمی کار کردم اما می خواستم سراغ یک ورزش کامل نماینده در کنار رزمی بروم و به این ترتیب به این باشگاه آمدم. مدتی هم از مکمل استفاده می کردم اما ادامه ندادم. از هیکلم راضی ام و از هورمون هم استفاده ننموده ام ولی اگر بخواهم به سطح بالاتر بروم، شاید مجبور باشم استفاده کنم.

سعید یکی دیگر از جوان هایی است که با جدیت مشغول پشت بازو زدن است. دوسالی می گردد که بدنسازی کار می نماید و تنها خواسته اش این است که لباس به اندامش خوب بنشیند: لباس مثل پوست بدن است و وقتی لباس به تن خوب بنشیند، حس خوبی پیدا می کنی و همین انگیزه باعث شد که سراغ این ورزش بیایم. هیچ ورزشی به اندازه پرورش اندام روحیه آدم را عوض نمی نماید.

انگیزه محمدحسین از آمدن به باشگاه بدنسازی با بقیه کمی فرق دارد: چند سال قبل خیلی لاغر بودم و دوست نداشتم جوان لاغر ترکه ای باشم. 4 سال پیش وارد پرورش اندام شدم و کنارش کشتی هم کار می کنم و با تلاش و تمرین توانستم به این هیکل مناسب برسم. من هم مثل سعید علاقه دارم لباسی که می پوشم به تنم خوب بنشیند و خیلی از جوان هایی که در این ورزش هستند علاقه زیادی به لباس های جذب دارند.

سجاد سه ماهی می گردد که سراغ بدنسازی آمده است. از هیکلش راضی نیست و می خواهد با پرورش اندام هیکل بهتری پیدا کند: وقتی لباس می پوشم اصلاً برایم جذابیت ندارد چون چاق هستم و هیچ لباسی به تنم خوب دیده نمی گردد. با توصیه یکی از دوستانم سراغ بدنسازی آمدم.

محمد به خواسته همسرش سراغ بدنسازی آمده و می خواهد وزن زیادی را که به دلیل بیماری از دست داده، دوباره به دست بیاورد: به خاطر کم خونی وزن از دست دادم و همه هیکلم به هم ریخت. با عکس روز عروسی خیلی فرق نموده ام و به همین دلیل همسرم اصرار داشت سراغ بدنسازی بیایم.

هرکدام با انگیزه ای به باشگاه می آیند و خوشحالند زیر نظر کسی کار می نمایند که آنها را به تزریق هورمون اسب و گوریل تشویق نمی نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2097

به "بدنسازی بدون هورمون اسب و گوریل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدنسازی بدون هورمون اسب و گوریل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید