آنالیز ظرفیت های ترانزیتی کشور در نشست کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت

به گزارش مجله نماشو، ظرفیت های ترانزیتی کشور در نشست کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت و با حضور معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه مورد آنالیز نهاده شد.

آنالیز ظرفیت های ترانزیتی کشور در نشست کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، پنجمین نشست کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه و با حضور مدیران ارشد دستگاه های اجرایی حوزه ترانزیت کشور برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا حاضران تحولات ملی، منطقه ای و بین المللی اخیر در حوزه حمل و نقل و ترانزیت را مورد آنالیز قرار دادند.

در ادامه، نماینده سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار گزارشی از آخرین اقدامات مربوط به توسعه ظرفیت های ترانزیتی این بندر مهم اقیانوسی را به جلسه ارائه کرد.

در پی آن موضوعاتی همانند ضرورت برقراری خطوط مستقیم کشتیرانی بین المللی به چابهار، تسریع در تکمیل پروژه ریلی چابهار به زاهدان، تسهیل حضور سرمایه گذاران خارجی در چابهار و ادامه همکاری با اپراتور هندی از جمله مواردی بود که مورد گفتگو و تاکید کارگروه ملی نهاده شد.

بعلاوه نمایندگان سازمان توسعه تجارت و سازمان بنادر و دریانوردی گزارشی از آخرین اقدامات در راستای توسعه ترانزیت کالا به وسیله دریای خزر و نیز تجهیز بنادر شمالی به امکانات پهلوگیری کشتی های رو-رو ریلی و بعلاوه اتصال راه آهن بندر کاسپین به شبکه ریلی کشور به کارگروه ملی ارائه کردند و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

نمایندگان سازمان راهداری و وزارت نفت گزارشی از هماهنگی های به عمل آمده برای برطرف مسائل سوخت رسانی به کامیون های خارجی در کریدور جاده ای پاکستان - ایران - ترکیه ارائه کردند. این کریدور اخیرا و در چارچوب سازمان اکو راه اندازی شده و پیش بینی می گردد ظرفیت ترانزیت 15 هزار کامیون در سال را داشته باشد.

مهدی صفری معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه مجددا بر اهمیت ترانزیت برای اقتصاد ملی و نیز نقش آن در توسعه و تعمیق روابط با کشورهای همسایه تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2195

به "آنالیز ظرفیت های ترانزیتی کشور در نشست کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز ظرفیت های ترانزیتی کشور در نشست کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید