برندسازی چطور به کسب و کار ما یاری میکند؟

به گزارش مجله نماشو، برند سازی مجموعه ای از کارهاست که کسب و کار ما را در مسیر موفقیت روان میسازد و بایست به این نکته در ابتدای مسئله دقت نمود.

برندسازی چطور به کسب و کار ما یاری میکند؟

اهمیت برند سازی

هر نوع برندی جدا از کوچک یا عظیم بودن آن، دارای ارزش است. داشتن یک نام تجاری بیش از آن چیزی که شما فکر می کنید دارای اهمیت است؛ به ویژه اگر کسب و کار جدیدی راه اندازی کرده باشید و اهداف کوچک و عظیمی برای خود معین کرده باشید. ساخت یک برند قابل شناسایی و با ارزش یکی از مهم ترین بخش های هر کسب و کاری به شمار می آید در حالی که خیلی از افراد، آن را جز لیست اقلام ضروری کسب و کارشان نمی دانند.

به دلیل اهمیت بالای برند و نادیده دریافت آن توسط اغلب کسب و کارهای جدید و کوچک، در این جا به چندین دلیل مهم وجود یک برند در کسب و کار می پردازیم.

1- برند سازی موجب شناخته تر شدن بیشتر کسب و کار می گردد

شناخته شدن در بازار جز مهم ترین رکن های بازاریابی به حساب می آید، زیرا در سایه آن می توانید از تبلیغاتی که برای رشد و بازاریابی استفاده می کنید به بهترین نحو ممکن بازخورد گرفته و مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب نمایید. تبدیل شدن به یک نام تجاری شناخته شده، اولین قدم برای ایجاد اعتماد در مشتریان جدید بالاقوه است. از منسجم بودن برند خود در تمامی پلت فرم ها و پیامی که قصد دارید با آنها به اشتراک بگذارید تا بدین طریق خود را به مشتریان بشناسانید، اطمینان حاصل نمایید.

2- نام تجاری دارای ارزش است

مثال های زیادی در این باره وجود دارد که می توان با آنالیز و تجزیه و تحلیل آن ها به قدرت برند سازی یک کسب و کار ایمان آورد. بارزترین مثال موجود، شرکت کوکا کولا می باشد. در برآوردهای به دست آمده در سال 2016، تنها نام و برند کوکا کولا ارزشی معادل 73 بیلیون دلار داشته است که رقم بسیار بالا و ارزشمندی می باشد. شاید کسب و کار شما به عظیمی شرکت کوکا کولا نباشد، ولی هرگز نباید فراموش کرد که وجود برند برای هر کسب و کاری ارزش می آفریند و این ارزش، تنها با گذشت زمان و یک استراتژی مدیریت قوی افزایش پیدا می نماید.

3- برند سازی به نوعی پشتیبان طراحی های شماست

وقتی آغاز به تبلیغات، ساخت وب سایت، تعامل در شبکه های اجتماعی، طراحی کارت ویزیت و غیره می کنید، نام تجاری روی تمامی این طراحی ها تاثیر گذاشته و باعث ذخیره پول و ارزش شما طی مدت می گردد. برندسازی و دستور العمل هایی که طی آن ایجاد می گردد به شما یاری می نماید تا طراحی ها و تبلیغاتی که در آینده احتیاج به انجام آنهاست، طی همان قوانین و زیر نظر نام تجاری شما و به صورت یکپارچه انجام گردد. این امر روی صرف جویی در زمان افرادی که برای شما طراحی و تبلیغات انجام می دهند نیز تاثیرگذار است زیرا دقیقا می دانند که برند شما چیست و چه کاری انجام می دهد.

4- نیروی کار وفادار و رضایتمندتری ایجاد می نماید

احساس لذت و کار کردن در یک شرکت با نام تجاری و دارای برندی ارزشمند، قطعا باعث افزایش رضایت کارکنان نسبت به شرکت هایی است که دارای برند نیستند. در اینگونه شرکت ها کارکنان میل بیشتری به کار کردن نشان می دهند و این خود باعث افزایش بهره وری و رشد سریع تر کسب و کار می گردد. کارکنان اینگونه شرکت ها معمولا وفادارتر بوده و نسبت به وظایف خود مسئولیت پذیرتر می باشند.

5- به فرایند بازاریابی بهبود می بخشد

وقتی برندی می سازید، شما در واقع داستان کسب و کار خود و اهدافتان را به صورت تصویری و یک الگو به نمایش عموم می گذارید. به عبارتی یک برند نشان می دهد که شما چه کسی هستید و چه چیزی ارائه می دهید. برند سازی به نوبه خود باعث بهبود فرایند بازاریابی می گردد. سرمایه گذاری روی تبلیغات بدون برند قطعا تاثیر بسیار کمتری در مقایسه با تبلیغات، همراه با داشتن یک برند با طراحی قوی دارد.

6- باعث افزایش اعتماد به شما، در بازار می گردد

داشتن برند در هر کسب و کاری باعث افزایش اعتماد مخاطبین شده و همیشه با جذب اعتماد بیشتر و افزایش مشتریان خود، می توان به درصد بالایی از سهم بازار هدف رسید. با برند سازی می توانید با رقیبان خود در بازار هدف رقابت کرده و بدین طریق مشتریان، محصولات یا خدمات شما را جز نخستین انتخاب های خود قرار خواهند داد.

نتیجه گیری

با توجه به اهمیت بالای برند سازی و مواردی که در بالا متذکر شدیم، فرقی نمی نماید که کسب و کار شما به چه میزانی کوچک یا عظیم است، تازه آغاز به کار کرده اید یا مدت زیادی است که از آغاز کارتان می گذرد؛ در هر صورت برند دارای ارزش زیادی است و میبایست آن را به عنوان دارایی کسب و کارتان در نظر بگیرید که علاوه بر ارزش آفرینی برای شما، موفقیت های بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. ساخت یک برند قوی امتیاز مثبتی است که تا انتها کار شما و حتی بعد از آن نیز با شما همراه بوده و می تواند باعث اعتبار هرچه بیشتر شما در بازار هدفتان باشد.

منبع: میزیتو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3235

به "برندسازی چطور به کسب و کار ما یاری میکند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندسازی چطور به کسب و کار ما یاری میکند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید