تاریخ سازی ناهید کیانی با کسب مدال طلای دنیا

به گزارش مجله نماشو، ناهید کیانی با کسب مدال طلای تکواندوی قهرمانی دنیا تنها مدال آور کاروان 15 نفره ایران در این مسابقات نام گرفت و برای نخستین بار مدال طلای دنیا را برای تکواندوی زنان ایران بدست آورد.

تاریخ سازی ناهید کیانی با کسب مدال طلای دنیا

در ادامه رقابت های روز انتهای رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا 2023 در باکو مرکز آذربایجان، ناهید کیانی تنها نماینده فینالیست ایران در این مسابقات، در ملاقات نهایی وزن 53- کیلوگرم مقابل جو زو از چین به میدان رفت و در انتها با رجحان 2 بر صفر برای نخستین بار در تاریخ به مدال طلای دنیا برای تکواندوی زنان ایران رسید و تنها مدال آور کاروان 15 نفره ایران در این مسابقات نام گرفت.

کیانی در راند نخست با نتیجه قاطع 14 بر صفر به رجحان رسید و در راند دوم نیز با نتیجه 10 بر 7 پیروز شد تا در مجموع با رجحان 2 بر صفر به مدال طلای دنیا برسد.

کیانی پیش از این با رجحان مقابل رقبای خود از کره جنوبی، مجارستان، کرواسی و روسیه راهی فینال این مسابقات شد.

پیش از این علیرضا نادعلیان نماینده وزن 87+ کیلوگرم مردان ایران در همان دور نخست برابر حریفی از بریتانیا با نتیجه 2 بر صفر باخت تا دوازدهمین و آخرین حذف شده تکواندوی مردان و زنان ایران در این مسابقات باشد.

با حذف نادعلیان، تیم ملی تکواندوی مردان ایران تنها با 2 مدال برنز و حذف 6 تکواندوکار دیگر با عملکردی ناامید کننده و با راهنمایی بیژن مقانلو به کار خود انتها داد.

به این ترتیب در انتها رقابت های تکواندوی قهرمانی دنیا 2023 در باکو، ناهید کیانی برای نخستین بار در تاریخ تکواندوی زنان ایران به مدال طلای دنیا رسید، متین رضایی و آرین سلیمی به مدال برنز رسیدند اما 12 نماینده دیگر ایران به نام های مهدی حاجی موسایی در 54-، علیرضا حسین پور در 58-، فرزان عاشورزاده در 63- ، میرهاشم حسینی در 74-، مهران برخورداری در 80- و علیرضا نادعلیان در وزن 87+ کیلوگرم مردان و سعیده نصیری در 46-، غزل سلطانی در 49-، تینا مدانلو در 57-، نرگس میرنوراللهی در 62-، زینب اسماعیلی در 67- و زهرا پوراسماعیل در وزن 73- کیلوگرم زنان نیز از دور مسابقات حذف شدند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5250

به "تاریخ سازی ناهید کیانی با کسب مدال طلای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ سازی ناهید کیانی با کسب مدال طلای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید