تحقیقات علمی دقت و کارآیی بالای گلکسی واچ را تایید می نماید

به گزارش مجله نماشو، ساعت هوشمند سامسونگ ابزاری مطمئن برای کاهش وزن و پیشگیری از بیماری

تحقیقات اخیر مجله تغذیه بالینی آمریکا (AJCN) نشان می دهد که ساعت هوشمند گلکسی واچ سامسونگ می تواند به پیشگیری یا کاهش چاقی کاربرانش یاری کند.

تحقیقات علمی دقت و کارآیی بالای گلکسی واچ را تایید می نماید

براساس این تحقیقات دقت دستگاه های گلکسی واچ در مقدار گیری ترکیب بدن (body composition) و تحلیل آن با نتایج آزمایشگاه های معتبری مثل موسسه دانشگاهی لوئیزیانا، مرکز تحقیقات زیست پزشکی پنینگتون و مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه هاوایی قابل قیاس است.

مجله تغذیه بالینی آمریکا (AJCN) یکی از معتبرترین ژورنال های علمی دنیا است که در زمینه تغذیه و رژیم غذایی فعالیت می نماید. تحقیقات این مجله بر کارآمدی ابزارهای پوشیدنی همانند گلکسی واچ در پیشگیری یا کاهش چاقی افراد، صحه می گذارد. داشتن وزن زیاد و چاقی به عنوان عامل اصلی حدود 60 درصد مرگ ومیرهای ناشی از بیماری های قلبی شناخته می گردد.

خلاصه ای از نتایج تحقیقات

مهم ترین داده های بدست آمده از تحقیقات اخیر مجله AJCN عبارت است از :

  • نتایج مقدار گیری با حسگر تحلیل امپدانس بیوالکتریک (Bioelectrical Impedance Analysis) گلکسی واچ تا حد 97 تا 98 درصد با نتایج دو دستگاه مرجع شامل اسکن پزشکی dual-energy X-ray absorptiometry (DXA) و a duplicate laboratory-grade octapolar bioelectrical impedance analysis همخوانی دارد. این حسگر پیشرفته مقدار توده چربی، عضلات اسکلتی، نرخ متابولیک پایه، درصد آب بدن و چربی بدن را تعیین می نماید.
  • اهمیت حسگر تحلیل امپدانس بیوالکتریک در جایی است که شما می توانید به یاری آن تصویری دقیق و جامع از سلامتی و تندرستی خود بدست بیاورید. این حسگر به جای مقدار گیری تنها یک فاکتور خاص مثل شاخص توده بدن (BMI)، داده های متنوعی را تحلیل و به شما اطلاع می دهد.
  • کاربران ابزارهای پوشیدنی با مطلعی از داده ها و هشدارهای بدست آمده می توانند ضمن نظارت جامع بر فعالیت های خود، الگوهای رفتاری شان را اصلاح نمایند. براساس نتایج بدست آمده، ابزارهای پوشیدنی باعث افزایش فعالیت های بدنی به مقدار 60 درصد در کاربران می گردد.
  • تحقیقات نشان می دهد ابزارهای پوشیدنی به طور میانه زمان نشستن افراد را تا 68 دقیقه کاهش داده و تعداد فعالیت های بدنی روزانه افراد را تا 2500 گام افزایش می دهد.

چاقی؛ یک مسئله حیاتی

نتایج تحقیقات صورت گرفته حاکی از نقش حیاتی گلکسی واچ سامسونگ در زمینه یاری به کاربران در زمینه درک دقیق از سلامتی خود است. دقت داده ها با دستگاه های مرجع پزشکی سنجیده و مقایسه شده و صحت آنها مورد تاکید تیم مشترک تحقیقاتی قرار گرفته است. با این مقدار از دقت، کاربران می توانند حتی در زمانی که به آزمایش های بالینی دسترسی ندارند هم رفتار و سبک تغذیه خود را تغییر دهند. حالا و به یاری گلکسی واچ این امکان به وجود آمده تا کاربران در هر لحظه و مکانی چه در خانه، محل کار، سفر و… از اوضاع بدن خود مطلع شوند و رفتار خود را کنترل نمایند.

چاقی و افزایش وزن معضلی دنیای است که بر اثر سبک زندگی دوران کنونی به وجود آمده است و به عنوان عامل بیماری های مزمن زیادی معرفی شده است. این بیماری مزمن، به مرور زمان و در نتیجه تغذیه بیش از حد و عدم فعالیت بدنی ایجاد می گردد. به همین علت کاهش وزن حتی در مقدار های میانه هم می تواند به پیشگیری از این بیماری ها به خصوص بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کند. تمامی این داده ها، نقش حیاتی مدیریت وزن بدن را برجسته می نماید.

گلکسی واچ چگونه ترکیب بدن را مقدار گیری می نماید؟

حسگر تحلیل امپدانس بیوالکتریک (BIA) یکی از مزیت های مهم گلکسی های واچ سامسونگ است که می تواند تصویری کامل و دقیق از سلامتی و تندرستی را به کاربران ارائه دهد. با این حسگر اطلاعات مهمی همانند عضلات اسکلتی، نرخ متابولیک پایه، درصد آب بدن و چربی بدن به اطلاع کاربر می رسد.

این اطلاعات معمولا در باشگا های بدنسازی یا کلینک های پزشکی با تجهیزات تخصصی مقدار گیری می گردد اما حالا با بستن مدل های تازه گلکسی واچ سامسونگ بر روی مچ دست تان می توانید این داده ها را مشاهده کنید. چه در پی کاهش وزن باشید و یا در پی ساخت بدنی عضلانی باشید، داده های حسگر BIA برترین و سریع ترین ابزار برای آنالیز و پیگیری پیشرفت برنامه های شماست.

آنالیز ترکیب بدن در ساعت های گلکسی واچ (Watcp و Watch5) به راحت ترین شکل ممکن انجام می گردد. برای این کار چهار الکترود (دو تا در پشت بدنه و دو عدد در کناره) در ساعت جاگذاری شده که داده های مربوطه را جمع آوری می نماید. برای آغاز به فعالیت کافیست دکمه های کناری را نگه دارید پس از آن حسگرهای ساعت طی 15 ثانیه می توانند بیش از 2400 داده را جمع آوری و ثبت نمایند.

برای بهینه سازی و ثبت داده های دقیق تر از ترکیب بدن خودتان این نکته ها را در نظر داشته باشید:

  • در ساعاتی از روز مقدار گیری کنید
  • در زمان مقدار گیری معده تان خالی باشد
  • مقدار گیری را پس از رفتن به دستشویی انجام دهید
  • مقدار گیری را زمانی انجام دهید که در دوران قاعد گی خود نیستید
  • فعالیت هایی مثل ورزش کردن، دوش گرفتن، رفتن به سونا و… دمای بدن تان را افزایش می دهد، توصیه می گردد مقدار گیری را پیش از این فعالیت ها انجام دهید.
  • پیش از مقدار گیری اشیای فلزی بدن تان مثل گردنبند و… را بردارید

حسگر تحلیل امپدانس بیوالکتریک تنها یکی از قابلیت های پیشرفته ساعت های گلکسی Watcp و Watch5 سامسونگ است. این ساعت ها به حسگر پیشرفته BioActive مجهز است که طراحی کوچک تر و دقت مقدار گیری بسیار بالایی دارد. این حسگر تازه سه کاره از یک چیپ برای فعالیت دقیق سه حسگر قدرتمند حوزه سلامت (ضربان قلب اپتیکال، تحلیل الکتریکی قلب و تحلیل آمپدانس بیوالکتریک) استفاده می نماید تا کاربران بتوانند فشار خون و مقدار اکسیژن خون را مشاهده نمایند و ضربان نامنظم یا AFib را تشخیص دهند.

منبع: فوت و فن
انتشار: 2 آذر 1401 بروزرسانی: 2 آذر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5164

به "تحقیقات علمی دقت و کارآیی بالای گلکسی واچ را تایید می نماید" امتیاز دهید

1 کاربر به "تحقیقات علمی دقت و کارآیی بالای گلکسی واچ را تایید می نماید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات علمی دقت و کارآیی بالای گلکسی واچ را تایید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید