تخلف در تبلیغات بینوایان، نمایش امروز بازبینی می گردد

به گزارش مجله نماشو، محسن امیری سرپرست اداره ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی درباره تبلیغات نمایش بینوایان به کارگردانی حسین پارسایی که مدتی است در سطح شهر شروع گردیده است و اینکه آیا این اثر نمایشی برای تبلیغات مجوزی دریافت نموده است یا خیر به خبرنگاران گفت: بعد از مرحله بازخوانی و تایید متن نمایشنامه بینوایان، آقای پارسایی یک مجوز پیش تبلیغات از شورای ارزشیابی و نظارت دریافت کرد که طبق آن مجوز قرار بود فقط نام نمایش معرفی و اطلاع رسانی گردد.

تخلف در تبلیغات بینوایان، نمایش امروز بازبینی می گردد

وی درباره اینکه در حال حاضر این نمایش تبلیغات گسترده ای با ذکر عوامل در سطح شهر دارد، اعلام کرد: بدیهی است که تبلیغ یک نمایش با ذکر عوامل منوط به بازبینی کامل اثر و صدور پروانه نمایش است و این در حالی است که بینوایان امروز هفتم مهرماه بازبینی دارد.

امیری در پاسخ به این پرسش که با توجه به شروع اجرای نمایش از 20 آبان ماه هنوز این نمایش موزیکال برای بازبینی کامل همراه با لباس و دکور آماده نیست، گفت: به هر حال همه گروه های نمایشی به ویژه آقای پارسایی می دانند که شرایط بازبینی به چه صورت است. دوستان بازبین نیز با اطلاع از این شرایط، امروز کار را می بینند و در صورت برخورداری از شرایط، مجوز اجرا صادر می گردد و در غیر این صورت طبیعی است که طبق مقررات با کار برخورد می گردد.

سرپرست اداره ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی درباره تخلفی که در این زمینه اجرا شده است و اینکه با توجه به انتقادهای اجرا شده به این سرعت قرارِ بازبینی گذاشته گردیده است، شرح داد: آقای پارسایی 10 - 15 روز قبل تقاضای بازبینی نمایش را مطرح نموده بود که در همان زمان به وی عنوان کردیم با توجه به شرایط جدیدی که کارها مورد بازبینی قرار می گیرد اگر کار آماده و کامل است بازبینی می گردد که آقای پارسایی نیز فرصتی دو هفته ای از ما گرفت تا وقتی که کار آماه شد با ما تماس بگیرد که از روز پنجشنبه وی آمادگی خود را برای بازبینی نمایش اعلام نموده است.

وی درباره اینکه اگر تبلیغات بدون دریافت مجوز نهایی و با دریافت همان مجوز پیش تبلیغات مجاز است پس چرا گروه های دیگر قادر به این کار نیستند، متذکر شد: در حال حاضر این قاعده برای اغلب گروه های متقاضی وجود دارد به این صورت که دوستانی که متنشان در مرحله بازخوانی مورد تایید است با مسئولیت خودشان می توانند دست به تبلیغات محدود و در حد معرفی نام نمایش بدون ذکر عوامل و زمان و مکان بزنند چون ممکن است در مرحله بعد کارشان مجوز اجرا پیدا نکند.

امیری ادامه داد: وظیفه شورای ارزشیابی و نظارت این است که ابتدا متن نمایشنامه را بخواند و مجوز صادر کند، بعد کار را می بیند و مجوز اجرا می دهد و همچنین اقلام تبلیغاتی را مطابق مقررارت و شرایط مورد بازبینی قرار می دهد و آن را تایید می نماید. در حال حاضر این سوال مطرح گردیده که آیا برخورد با تخلف در زمینه تبلیغات نیز جزو وظایف شورای ارزشیابی و نظارت واقع شده است یا خیر. آقای پارسایی بعد از تایید متنشان یک مجوز پیش تبلیغات فقط برای عنوان کلی نمایش دریافت کردند و تخلفی را که انجام گرفته ما با شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در میان گذاشتیم تا درباره این موضوع تصمیمی اتخاذ گردد.

وی در سرانجام اضافه نمود: باید این نکته را هم مدنظر قرار داد که چه کسی مجوز نصب بیلبوردهای شهری را به این نمایش داده است. شهرداری با نامه ای که ما به گروه ها می دهیم اجازه تبلیغات شهری را می دهد و حالا باید دید چطور با مجوزی که فقط برای تبلیغ عنوان نمایش بوده است، تبلیغاتی به این شکل اجازه نصب گرفته است. بنابراین باید از جایی که چنین مجوزی را صادر نموده است این مساله را پیگیری کرد و البته ما هم موضوع را به آقای کرمی منتقل نموده و پیگیر این قضیه خواهیم بود.

شروع تبلیغات شهری نمایش بینوایان به کارگردانی حسین پارسایی به صورت عرشه پل مدتی است که در سطح شهر شروع گردیده است در حالی که این نمایش قرار است 20 آبان ماه اجرای عمومی خود را در سالن رویال هال هتل اسپیناس پالاس شروع کند و هنوز بازبینی کامل برای شورای ارزشیابی و نظارت انجام نداده است. طبق مقررات تبلیغات یک اثر نمایشی بدون دریافت مجوز و قبل از بازبینی کامل، غیر قانونی است و چندی پیش نیز پخش بدون مجوز تیزر یک اثر نمایشی باعث مشکلاتی برای کارگردان و رییس تئاتر شهر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2633

به "تخلف در تبلیغات بینوایان، نمایش امروز بازبینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلف در تبلیغات بینوایان، نمایش امروز بازبینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید