ترسناک ترین ترن های هوایی جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

به گزارش مجله نماشو، ترن های هوایی جزو محبوب ترین تفریحات مردم هستند که در پارک های گوشه و کنار جهان ساخته شده اند. این روزها به لطف فناوری و پیشرفت های مهندسی، ترن های هوایی ترسناک تر و هیجان انگیزتر شده اند.

ترسناک ترین ترن های هوایی جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

پیشرفت های فناوری، طراحی و مهندسی در دهه های اخیر باعث شده که پارک ها و شهربازی ها امکانات و تفریحات مجذوب نماینده تر و هیجان انگیزتری داشته باشند. ترن های هوایی بلندتر، سریع تر و پر فراز و نشیب تر، با حلقه ها و سراشیبی های متنوع حاصل این پیشرفت ها است. این وسایل تفریحی مجذوب نماینده، روز به روز پرهیجان تر و ترسناک تر می شوند.

بسیاری از افراد برای لذت بردن از ترن های هوایی خاص، کیلومترها سفر می نمایند. چه چیزی باعث می شود که یک ترن هوایی ترسناک تر و هیجان انگیزتر شود؟

پاتریک لیندیچ یکی از هواداران رولر کوسترها یا ترن های هوایی است. او کانال یوتیوب اختصاصی خود را از سال 2016 راه انداخته است که CoasterFanatics نام دارد.

او می گوید:

ارتفاع ترن هوایی و سراشیبی سقوط ها باعث مجذوب نمایندهیت آن می شود. روی زمین ایستادن و نگاه کردن به این پستی ها و بلندی هایی که به ابرها می رسد، بسیار شگفت انگیز است. البته محیط اطراف ترن هوایی هم اهمیت زیادی دارد. از درختان بزرگ تا دریاچه ها و رودخانه ها اگر در اطراف ترن هوایی باشند بر مجذوب نمایندهیت و مقدار ترسناک بودن آن می افزایند.

در ادامه پنج ترن هوایی از گوشه و کنار جهان را معرفی می کنیم که ترسناک و هیجان انگیز هستند. تعدادی از این ترن های هوایی کاملا تازه هستند؛ در حالی که بقیه از مدت ها قبل فعالیت می نمایند.

ترن هوایی تاکابیشا (Takabisha)

مهم ترین ویژگی های ترن هوایی تاکابیشا، یکی منظره زیبا از کوه فیجی و دیگری پیچ های 121 درجه است. این ترن هوایی در ژاپن قرار گرفته است و در سال 2011 افتتاح شده است. ارتفاع آن در بالاترین نقطه 43 متر است. بیشترین سرعت این ترن هوایی به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد و طول کل راستا ترن هوایی 1004 متر است.

یکی از ویژگی های مجذوب نماینده این ترن هوایی این است که مجذوب نماینده ترین سراشیبی آن در ابتدای راستا نیست بلکه در اواسط راستا قرار گرفته است. این سراشیبی مستقیم نیست و دارای زاویه 121 درجه است.

لیندیچ درباره این ترن می گوید:

با اینکه سوار آن نشده ام ولی در فهرست علاقه مندی هایم قرار گرفته است. مجذوب نمایندهیت سراشیبی های این ترن بسیار قابل توجه است. این ترن هوایی بدون شک بسیار خاص و فراموش نشدنی است.

در روزهای صاف و آفتابی، چشم مقدارای بسیاری زیبایی از کوه فیجی از فراز این ترن هوایی قابل مشاهده است.

ترن هوایی میلنیوم فورس (Millennium Force)

ترن هوایی میلنیوم فورس که از سال 2000 در اهایو شروع به کار کرد، تقریبا بیست سال است که جزو محبوب ترین ترن های هوایی جهان به شمار می آید. این ترن هوایی 95 متر ارتفاع دارد؛ طول بلندترین سراشیبی آن به 91 متر می رسد و یک زاویه 80 درجه دارد. بیشترین سرعت آن 150 کیلومتر بر ساعت و کل راستا این ترن هوایی 2010 متر است. علاوه بر سراشیبی های بلند، منظره زیبایی که از یک دریاچه از بالای این ترن دیده می شود، بر مجذوب نمایندهیت و هیجان آن می افزاید.

لیندیچ درباره این ترن هوایی می گوید:

میلنیوم در حال حاضر ترن هوایی فولادی محبوب من است و هیجانی فراموش نشدنی دارد. بسیاری از مردم می گویند که از آن بالا می توانند کانادا را در طرف دیگر دریاچه ببینند. وقتی ترن پایین می آید، این توهم در مسافران آن ایجاد می شود که انگار ترن در حال سقوط در دریاچه است. این سقوط بدون شک محبوب ترین سقوط در تمام ترن های هوایی محسوب می شود که تا به حال تجربه نموده ام.

این سفر هیجان انگیز از سال دو هزار در فهرست بهترین ترن های هوایی جهان قرار گرفته است و بدون تردید، تجربه ای است که نباید آن را از دست بدهید.

ترن هوایی SheiKra

ترن هوایی SheiKra یکی از به یادماندنی ترین و مجذوب نماینده ترین ترن های هوایی جهان است. این ترن هوایی در سال 2005 در فلوریدا افتتاح شد. بلندترین تقطه آن 61 متر ارتفاع دارد؛ طول سراشیبی سقوط آن 46 متر است و زاویه نود درجه دارد. بیشترین سرعت این ترن هوایی به 113 کیلومتر بر ساعت می رسد. طول کل راستا ترن 972 متر است.

جایگاه های این ترن حس رهایی دارند و بدون کف هستند، در نتیجه پاهای شما حین سوار شدن در این ترن هوایی، آویزان است.

وقتی در سربالایی بالا می رود، قطار به آرامی حرکت می نماید و در ابتدای تپه سقوط، لحظاتی توقف دارد. در این فرصت، می توانید ببینید که ترن از کجا قرار است سقوط کند و اینجا همان جایی است که صدای جیغ و فریاد مسافران بلند می شود.

از بالای ترن، چشم مقدارای زیبایی از پارک، درختان و راستاهای پایین ترن قابل مشاهده است. بعد از آزاد شدن ترمزها و رها شدن ترن، از بین درختان و در کنار راستا عبور می کنید. در مجموع سوار شدن این ترن هوایی، یکی از مجذوب نماینده ترین تفریحات در کل جهان است.

ترن هوایی وایلد فایر (Wildfire)

چشم های شما اشتباه نمی نماید. وایلد فایر یک ترن هوایی چوبی است که چندین واژگونی هم دارد. این ترن هوایی در سوئد قرار گرفته است و در سال 2016 افتتاح شده است. مرتفع ترین نقطه آن 57 متر ارتفاع دارد. طول سراشیبی سقوط آن 49 متر است و بیشترین سرعت ترن به 115 کیلومتر بر ساعت می رسد.

طول کل راستا ترن هوایی 1265 متر است. وایلد فایر تنها ترن هوایی چوبی در این فهرست پنج تایی محسوب می شود. در بالای این ترن هوایی، چشم مقدارای بسیار زیبایی می بینید و قبل از سقوط به مقدار کافی فرصت دارید تا از تماشا این چشم مقدارا لذت ببرید. لیندیچ می گوید که این ترن هوایی در صدر فهرست ترن های هوایی محبوبش قرار گرفته است.

لیندیچ ادامه می دهد:

من قبلا ترن های هوایی ساخته شده به وسیله شرکت سازنده این ترن را نیز امتحان نموده ام. همه آن ها بسیار هیجان انگیز و مجذوب نماینده هستند و چشم مقدارای زیبایی از منطقه ها جنگلی اطراف دارند. وایلدفایر هم بسیار سریع، مجذوب نماینده و فراموش نشدنی است.

ترن هوایی یوکن استرایکر (Yukon Striker)

یوکن استرایکر از همه ترن های هوایی این فهرست تازهتر است. این ترن هوایی در سال 2019 افتتاح شد. یوکت استرایکر در انتاریو قرار گرفته است و مرتفع ترین نقطه آن 68 متر ارتفاع دارد. طول راستا سقوط ترن 75 متر است و یک زاویه نود درجه به سمت یک تونل زیرآبی دارد. بیشترین سرعت ترن به 129 کیلومتر بر ساعت می رسد و کل راستا ترن 1105 متر است. این ترن مستقیما وارد یک تونل زیر آب می شود که تماما با آب احاطه شده است. مهم ترین ویژگی دیگر این ترن هوایی که لیندیچ به آن اشاره می نماید این است که یک ترن دیگر در پایین ترن دور تونل می شود که کورتکس نام دارد.

این ترن هوایی منظره بسیاری زیبایی از پارک دارد و یکی از مجذوب نماینده ترین ترن های هوایی جهان است که شما را به سقوطی هیجان انگیز و فرموش نشدنی دعوت می نماید.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2128

به "ترسناک ترین ترن های هوایی جهان در کدام کشورها قرار دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترسناک ترین ترن های هوایی جهان در کدام کشورها قرار دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید