تشریح 6 سال مقاومت مردم یمن به روایت آمار، 499 مورد حمله موشکی به تاسیسات نظامی عربستان

به گزارش مجله نماشو، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشستی خبری به تشریح دستاوردهای شش ساله جنگ علیه این کشور پرداخت و بیان کرد که ارتش در طول این سالها با 499 موشک بالستیک تاسیسات نظامی عربستان و امارات را هدف قرار داده است.

تشریح 6 سال مقاومت مردم یمن به روایت آمار، 499 مورد حمله موشکی به تاسیسات نظامی عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای خبرنگاران به نقل از شبکه خبری الراستاه، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشست خبری ضمن تشریح 6 سال مقاومت مردم یمن اعلام نمود: از زمان آغاز تجاوز به یمن، بیش از 260 هزار حمله به این کشور اجرا شده است.

وی اضافه کرد: هزار حمله از ابتدای سال 2021 جاری اجرا شده است. دهها حمله رصد نشده است به ویژه طی سالهای 2015 و 2016.

حملات به غیرنظامیان و زیر ساخت های یمن

وی اضافه کرد: بر اثر این حملات دهها هزار نفر از یمنی ها شهید و زخمی شده و بخش اعظم روستاها و منازل، شهرها و راهها، مساجد و موسسات دولتی و خصوصی تخریب شده است.

مهمترین عملیات بازدارندگی مقاومت

سریع تاکید نمود: از مهمترین عملیات بازدارندگی عملیات نظامی در استان الضالع بود که عملیات نظامی گسترده اعلام نشده بود. 10 عملیات نظامی اعلام نشده است.

عملیات تک تیراندازان

وی گفت: 54025 عملیات تک تیرانداز در جبهه های مختلف از آغاز جنگ انجام گرفته است که بیش از 2500 عملیات طی دو ماه گذشته اجرا شده است. در جریان عملیات تک تیراندازان یمنی دهها مزدور از جمله سودانی و افسران ارتش عربستان کشته و زخمی شده اند.

عملیات یگان موشکی ارتش یمن

سریع اعلام کرد: یگان موشکی بیش از 1348 عملیات انجام داده است که 1348 موشک بالستیک شلیک شده است. با 499 موشک بالستیک تاسیسات نظامی دشمن سعودی و دشمن اماراتی را هدف قرار دادیم.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: یگان موشکی 849 موشک بالستیک علیه مراکز تجمع، تاسیسات، مقرها و مراکز دشمن و مزدورانش در یمن انجام داده است. یگان موشکی طی دو ماه گذشته 54 موشک بالستیک به اهداف نظامی در عربستان شلیک نموده است.

عملیات پهپادی انصارالله

وی گفت: یگان توپخانه در عملیات خود از انواع توپ استفاده نموده است به علاوه موشکهایی از نوع زلزال با بیش از 10 هزار موشک استفاده نموده است. نیروهای پدافند هوایی یمن بیش از 1534 عملیات شامل هدف قرار دادن هواپیماهای جنگی و مجبور کردن آنها به فرار انجام داده است.

وی گفت: یگان پهپادی بیش از 12623 عملیات که 1150 عملیات هجومی بوده است و 11473 عملیات شناسایی ، انجام داده است. بیش از 572 عملیات ضد اهداف دشمن در خارج و 578 عملیات در داخل یمن علیه مزدوران بوده است.

سریع گفت: در اوایل امسال میلادی 1464 عملیات از سوی یگان پهپادی اجرا شده است که 1340 عملیات شناسایی و 124 عملیات هجومی بوده است.

عملیات مشترک یگان موشکی و پهپادی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: عملیات مشترک میان یگان موشکی و پهپادی در راستای عملیات بنیان المرصوص اجرا شده است و پایگاههای نظامی و تاسیسات حیاتی سعودی هدف قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از بارزترین عملیات مشترک اجرا شده میان یگان موشکی و پهپادی که به طور کامل اعلام نشده است در مورخه 19 مارس 2020 بوده است. عملیات مشترک در این تاریخ اهداف نظامی حساس در پایتخت عربستان با موشک های بالستیک و پهپادها انجام شد.

عملیات یگان مهندسی، یگان توپخانه و پدافند هوایی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید نمود: یگان مهندسی بیش از 10560 عملیات انجام داده است و استحکامات و تجهیزات و مراکز تجمع دشمن را هدف قرار داده است. نیروهای ضد زره بیش از 6385 عملیات انجام داده است که نفربرها و تجهیزات دشمن را هدف قرار داده است.

سریع گفت: یگان توپخانه بیش از 59852 عملیات انجام داده است که پشتیبانی بوده و حرکت دشمن را نشانه گرفته است که 638 عملیات با یگان پهپادی به طور مشترک اجرا شده است.

سریع گفت: نیروهای پدافند هوایی بیش از 454 هواپیما اعم از جنگنده و هواپیماهای شناسایی و جاسوسی و نیز بالگرد را هدف قرار داده است.

وی اضافه کرد: نیروی دریایی و دفاع ساحلی یمن عملیات هلی برن دشمن را دفع نموده است و کشتی هایی که به آبهای منطقه ای یمن وارد شده اند را توقیف نموده است. نیروی دریایی یمن بیش از 34 عملیات در هدف قرار دادن کشتی ها، ناوها، ناوچه ها و قایق های جنگی و نیز سکوها و تاسیسات دشمن انجام داده است.

آمار کشته های متجاوزان عربستان و امارات

وی تاکید نمود: از ابتدای جنگ بیش از 10400 نفر از عناصر و افسران ارتش سعودی کشته و زخمی شده اند. بیش از 400 نفر از عناصر و افسران ارتش عربستان از ابتدای امسال میلادی در عملیاتی که آنرا هنوز اعلام ننموده ایم و جزئیات آن در زمان مناسب اعلام خواهد شد، کشته شده اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: تا مورخه 23 مارس 2020 خسارات دشمن اماراتی به 1240 کشته و زخمی رسید. بیش از 8634 کشته و زخمی در میان مزدوران سودانی بوده است که در این بین 4416 نفر کشته و 4218 تن دیگر زخمی بوده است.

سریع گفت: تلفات انسانی در میان ارتش های شرکت نماینده در ائتلاف ضد یمن ثبت شده است که بعضی از آنها از جنگ کنار کشیده و خساراتی به شرکت های امنیتی آنها وارد شده است.

وی گفت: تلفات و خسارات وارد شده به مزدوران و خائنین بیش از 226615 کشته و زخمی بوده است. دشمن طی روزهای گذشته به کشته شدن 18 هزار مزدور و زخمی شدن 50 هزار نفر در سال 2020 فقط در جبهه مأرب اذعان کرد.

سریع اعلام کرد: بیش از 4700 کشته و زخمی در ماههای گذشته در میان خائنان و مزدوران ثبت شده است.

خسارت به تجهیزات نظامی دشمن

وی اضافه کرد: بیش از 14524 خودرو نظامی، نفربر، تانک و دیگر تجهیزات و سلاح از ابتدای جنگ منهدم و از کار افتاده است.

دستاوردهای موشکی و نظامی ارتش یمن

سریع گفت: هر یمنی به صنایع نظامی که شاهد تحول چشمگیر بوده است افتخار می نماید و ما توان ساخت سلاح های سنگین، میان برد و سبک را داریم. موشک های جدیدی هست که هنوز رونمایی نشده است و نسل مختلف از پهپاد در عملیات پس از پشت سرگذاشتن مراحل آزمایشی مشارکت خواهد نمود. طی سالیان محاصره و جنگ نیروهای مسلح یمن پیروزیت زیادی در صنایع نظامی به دست آورده و پیروز به توسعه توان نظامی خود شده اند.

وی گفت: ما در سال ششم جنگ پیروز به وارد کردن تجهیزات نظامی جدید در جبهه های جنگ پس از گذراندن مراحل آموزشی فشرده، شده ایم. دشمن باید بداند که سال هفتم شاهد پایداری بیشتر خواهد بود و عملیات های نظامی در کار خواهد بود که جز با توقف جنگ و محاصره تمام نخواهد شد.

تداوم عملیات نظامی دردناک

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: ما آمادگی خود را برای برداشتن هر گامی از سوی فرمانده انقلاب درباره بازدارندگی مآغاز در واکنش به ادامه محاصره ملتمان اعلام می کنیم. آماده عملیات نظامی دردناک در انتقام قربانیان محاصره و شهیدان و زخمی شدگان و زیان دیدگان به شکل مستقیم و غیرمستقیم، هستیم.

وی گفت: دشمن سعودی در صورتی که جنگ را علیه یمن و ملت آن متوقف نکند، باید ضرابت نظامی بیشتری را در آینده انتظار داشته باشد. ما به انجام مسئولیت هایمان و مسئولیت در قبال ملت و کشور ادامه خواهیم داد و لحظه ای در روی آوردن به گامهای بیشتر برای آزادی اراضی یمن تردید نخواهیم کرد.

یحیی سریع تاکید نمود: ما از مواضع قبایل یمنی در همه مناطق تمجید می کنیم و نقش مهمی در نبرد آزادی و استقلال ایفا کردند. قبایل مأرب بخش جدانشدنی از قبایل یمن و ریشه دار هستند که در راس موضع مخالفت با دشمن و اشغالگران و مخالفت با مزدوران قرار دارند. ما به ملت عظیموار یمن تاکید می کنیم که برطرف رنج های ناشی از محاصره و جنگ در راس اولویت های نهاد نظامی است.

به دنبال گام های نظامی عظیمی هستیم

وی گفت: از این پس دشمن خواب خوش نخواهد داشت و رنگ آسایش نخواهد دید و تا زمانی که ملت ما رنج می برد، ضربات بسیار دردناک و شدید و عظیم در راه است.

سریع گفت: پایداری ملت و نیروهای مسلح یمن طی شش سال زیر بمباران، ویرانی، قتل، محاصره ایجاب می نماید که همه به مسئولیت خود عمل نمایند. از فریب خوردگان و خائنان و مزدوران می خواهیم که موضع درست اتخاذ نمایند و در کنار ملت و کشور خود قرار گیرند زیرا تداوم موضع خیانتکارانه تبعات وخیمی به دنبال خواهد داشت.

وی اعلام کرد ما به دنبال گامهای نظامی عظیمی هستیم که برای دشمن غافلگیرنماینده خواهد بود و این در راستا آزادسازی کشور و تحقق استقلال آن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1655

به "تشریح 6 سال مقاومت مردم یمن به روایت آمار، 499 مورد حمله موشکی به تاسیسات نظامی عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح 6 سال مقاومت مردم یمن به روایت آمار، 499 مورد حمله موشکی به تاسیسات نظامی عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید