تعداد کاربران اپیک گیمز استور از 160 میلیون نفر گذشت

به گزارش مجله نماشو، شرکت اپیک گیمز گزارشی از اعداد و ارقام فروشگاه خود در سال 2020 منتشر نموده که در آن می توانیم اطلاعات جالبی درباره فعالیت های این شرکت به دست بیاوریم. فروشگاه اپیک گیمز در سال میلادی گذشته رشد 192 درصدی برای کاربران روزانه داشته. همچنین کاربران فعال ماهانه این فروشگاه رشد 75 درصدی داشته اند.

تعداد کاربران اپیک گیمز استور از 160 میلیون نفر گذشت

چند سالی است که شرکت اپیک گیمز فروشگاه دیجیتالی بازی خود را تاسیس نموده. این شرکت در مدت تأسیس فروشگاه خود حرکات جسورانه ای مانند جلوگیری از انتشار بازی ها روی فروشگاه های دیگر و همچنین به چالش کشیدن یکی از عظیمترین غول های تکنولوژی، یعنی شرکت اپل را داشته. شرکت اپیک گیمز برای جذب کاربر به فروشگاه خود از هیچ تلاشی کوتاهی ننموده. برای مثال این شرکت از همان ابتدای تأسیس فروشگاه اپیک گیمز هرهفته حداقل یک بازی رایگان به کاربران خود هدیه داده. چنین فعالیت هایی باعث شده که فروشگاه اپیک گیمز میان گیمرهای نفوذ پیدا کند و تعداد کاربران این فروشگاه روز به روز بیشتر گردد.

شرکت اپیک گیمز به مناسبت شروع سال 2021 یک اینفوگرافی عظیم همراه با اطلاعات دیگری از کارنامه این شرکت در سال 2020 منتشر نموده. اولین چیزی که در میان این اطلاعات به چشم می خورد رشد یک و نیم برابری کاربران فروشگاه اپیک گیمز است. کاربران فعال ماهانه این فروشگاه از 32 میلیون نفر به 56 میلیون نفر افزایش پیدا نموده اند. از سمت دیگر، کاربران روزانه این فروشگاه به 31.3 میلیون نفر رسیده اند. اوج بازی کنان هم زمان این فروشگاه در سال گذشته 13 میلیون نفر بوده که در مقابل 7 میلیون بازی کن هم زمان در سال 2019 حدود دوبرابر شده. تعداد بازی های این فروشگاه هم افزایش یافته و از 190 بازی به 471 بازی رسیده.

اگر بخواهیم برای مقایسه مرجعی داشته باشیم باید به آمار مشابه برای فروشگاه رقیب، یعنی فروشگاه استیم داشته باشیم. فروشگاه استیم در سال 2020 رکورد 120 میلیون کاربر فعال ماهانه را به نام خود ثبت کرد. همچنین این شرکت به شکل روزانه 62 میلیون کاربر فعال دارد و رکورد حدبیشتر بازیکنان فعال استیم 24.8 میلیون بازیکن است. البته گفتنی است که آمار و ارقام ثبت شده برای این دو فروشگاه در سال گذشته، به دلیل خانه نشین شدن مردم چیزی بیشتر از حالت عادی محسوب می گردد.

تعداد بازی های موجود در فروشگاه اپیک گیمز افزایش چشم گیری داشته اند. این فروشگاه در سال 2019 تنها 190 بازی برای ارایه داشت اما حالا تعداد این بازی ها به 471 عدد رسیده. جالب است بدانید شرکت اپیک گیمز 103 بازی از میان این بازی ها را به شکل رایگان به کاربران هدیه داده. در مجموع 749 میلیون بازی رایگان به کاربران هدیه داده شده که این عدد اصلا چیز کوچکی نیست. در کنار بازی های هدیه شده آمار خرید بازیکنان هم تعیین شده و شرکت اپیک گیمز اعلام نموده که بازیکنان 700 میلیون دلار در فروشگاه این شرکت بازی خریده اند.

  • 19 میلیون نفر استار وارز بتل فرانت 2 را رایگان دانلود کردند

علاوه بر این اعداد، شرکت اپیک گیمز لیستی از پرطرفدارترین بازی های فروشگاه خود منتشر نموده. همان طور که انتظار می رود بازی فورتنایت در این لیست صندلی بسیار مهمی دارد. در واقع وجود داشتن فروشگاه اپیک گیمز مدیون بازی فورتنایت است. حقیقتا بیشتر کاربران این فروشگاه بازیکن بازی فورتنایت هستند. در کنار بازی فورتنایت می توانیم بازی راکت لیگ را ببینیم که پیش از این به وسیله استیم در دسترس بود اما حالا روی این فروشگاه رایگان شده. بازی GTA 5 هم که یک هفته روی این فروشگاه رایگان شد در این لیست حضور دارد. تمام بازی های این لیست یا انحصاری (موقت یا دایمی) فروشگاه اپیک گیمز هستند یا این که در مقطعی روی این فروشگاه رایگان شده اند.

شرکت اپیک گیمز تا رساندن فروشگاه خود به غول عظیمی مانند استیم مسیری طولانی پیش رو دارد. می توانیم به خوبی پیشرفت های این فروشگاه را خود ببینیم. البته از سمتی سر پا ماندن فروشگاه اپیک گیمز مدیون بازی فورتنایت است و از سمت دیگر این فروشگاه از شگردهای موقتی برای جلب مشتری استفاده می نماید و در واقع خبری از یک فروشگاه با خدمات درجه یک نیست.

رقیب اصلی این فروشگاه، یعنی فروشگاه استیم در حال حاضر به جرأت کامل ترین فروشگاه دیجیتالی بازی های ویدیویی است. دامنه فعالیت های استیم به قدری وسیع تر از چیز ساده ای مانند فروش بازی است که می توانیم بگوییم استیم بر پایه فروشگاه خود یک جامعه تشکیل داده. کیفیت خود فروشگاه و نرم افزار شرکت اپیک گیمز به هیچ وجه توانایی مقابله با فروشگاه استیم را ندارد. به همین دلیل شرکت اپیک گیمز مجبور است که از ترفند نه چندان صحیح انحصاری کردن بازی ها و همچنین اهدای بازی های رایگان استفاده کند.

با وجود این که مشتری های فورتنایت باز، پایه ثابت فروشگاه اپیک گیمز هستند و به شکل دایمی این فروشگاه را پشتیبانی می نمایند اما خود فروشگاه شرایط ایده آلی ندارد. برای مثال کاربران این فروشگاه از داشتن قابلیت ساده ای مانند اچیومنت برای بیشتر بازی های موجود محروم هستند. شرکت اپیک گیمز برای این که بتواند خود را به عنوان یک فروشگاه کامل جا بیاندازد احتیاج دارد که تمرکز بیشتری روی کیفیت اصل کار خود داشته باشد و قابلیت های بیشتری را به کاربران ارایه دهد.

برای دیدن اینفوگرافی کامل آمار سال 2020 شرکت اپیک گیمز کلیک کنید

منبع: Video Game Chronicles

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1545

به "تعداد کاربران اپیک گیمز استور از 160 میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد کاربران اپیک گیمز استور از 160 میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید