توزیع اینترنتی مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ مصوب

به گزارش مجله نماشو، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران گفت: از امروز طرح توزیع تخم مرغ و مرغ منجمد با قیمت مصوب از طریق سامانه اینترنتی بازرگام به صورت پایلوت در تهران آغاز شده است.

توزیع اینترنتی مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ مصوب

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل قادری فر اضافه نمود: در این طرح، مرغ منجمد با قیمت مصوب کیلویی 20 هزار تومان و تخم مرغ با نرخ مصوب شانه ای 43 هزار تومان با خرید اینترنتی درب منازل منطقه ها 22 گانه تهران تحویل می شود.

وی شرح داد: در گام نخست 300 تن مرغ منجمد و همچنین 300 تن تخم مرغ برای عرضه در تهران در نظر گرفته شده است، اما در گام بعدی تا اواخر آبان ماه عرضه این محصولات در کلان شهر های دیگر نیز آغاز می شود و در نهایت در هفته نخست ماه آینده این عرضه در همه نقاط کشور که شبکه توزیع با معضل روبرو است انجام خواهد شد.

قادری فر ادامه داد: در حال حاضر عرضه شامل مرغ منجمد و تخم مرغ است، اما با عرضه سراسری کالا های اساسی دیگر مانند برنج و روغن نیز از طریق همین سامانه توزیع خواهند شد.

وی گفت: در نظر داریم تا با تمهیداتی که صورت می پذیرد، عرضه مرغ گرم با نرخ مصوب را نیز در دستور کار قرار داده و از همان هفته نخست آذرماه این مهم را به انجام رسانیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران اضافه نمود: در حال حاضر توزیع از طریق سامانه اینترنتی بازرگام که تحت حمایت یکی از تعاونی های روستایی کشور راه اندازی شده، انجام می شود، اما از طرح های همه کسب و کار های نوپای اینترنتی (استارت آپ ها) برای انجام توزیع کالا های اساسی استقبال می کنیم.

قادری فر گفت: هدف از این اقدام حذف واسطه گری ها و رسیدن کالا های اساسی با نرخ مصوب به دست مردم است و هیچ هزینه ای بابت حمل و نقل از خریداران دریافت نمی شود ضمن اینکه اگر مسئله ای در کالای خریداری شده وجود داشته باشد امکان استرداد محصول وجود دارد.

وی اضافه نمود: هیچ محدودیتی در عرضه کالا های اساسی با آغاز طرح به صورت سراسری وجود ندارد و مردم می توانند از این طریق برخی از کالا های مورد نیاز خود را با حذف واسطه ها و با قیمت مصوب خریداری کنند.

قادری فر گفت: در حال حاضر محصول و کالا های اساسی به اندازه کافی در کشور تولید می شود و تنها مشکل نقص در شبکه توزیع است که دلال بازی ها اجازه نمی دهد این کالا ها با قیمت مصوب به دست مردم برسد، اما این شیوه توزیع ضمن حذف دلال بازی ها اجازه رسیدن محصولات با نرخ مصوب به مردم را می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2212

به "توزیع اینترنتی مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ مصوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع اینترنتی مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ مصوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید