حال تالاب آق گل خوب نیست

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران/همدان مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: شرایط تالاب های کشور و به تبع آن تالاب آق گل به علت نبود بارندگی های لازم، نبود تخصیص حق آبه تالاب ها و مسائل برداشت بی رویه از منابع زیرزمینی اطراف تالاب ها خوب نیست و ضرورت دارد با همگرایی، شرایط تالاب آق گل که ظرفیت بسیار خوبی برای استان است را بهبود بخشیم.

حال تالاب آق گل خوب نیست

به گزارش خبرنگاران، محسن جعفری نژادبسطامی یکشنبه 21 شهریورماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان، با اشاره به اینکه طرح مدیریت جامع تالاب آق گل در برنامه پنجم و ششم توسعه بود، اضافه نمود: این طرح باید با همکاری سازمان های مختلفی انجام گردد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های مهم دولت یازدهم و دوازدهم بحث احیای تالاب ها بود که در این راستا سازمان محیط زیست استان همدان طی دو سال گذشته توانست طرح مدیریت جامع تالاب آق گل را به اسم یکی از 35 تالاب مهم کشور انجام دهد.

جعفری نژادبسطامی با اشاره به اینکه با پیگیری های مستمر اعتبارات ملی و عمرانی برای این طرح جذب شد، اظهار کرد: بیشتر تالاب های مهم کشور با حمایت استان ها این برنامه را مصوب و عملیاتی نموده اند و امیدواریم در استان همدان هم بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و بر اساس برنامه ای که در طرح معین شده این قابلیت را در استان به منصه ظهور برسانیم.

جعفری نژادبسطامی با اشاره به اینکه این تالاب بین دو استان مرکزی و همدان واقع شده است، گفت: این قضیه حساسیت را برای مدیریت این تالاب افزایش داده و ضرورت دارد در سطح کلان استان رایزنی ها و پیگیری ها انجام گردد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد بین مدیران دو استان در رابطه با شرایط تالاب آق گل، اضافه نمود: اجرای این طرح می تواند اثراث مثبتی در استان داشته باشد و این مطالبه مردم منطقه جوامع محلی و مدیران است چراکه احیای تالاب ها با سلامت مردم گره خورده است.

به گزارش خبرنگاران، در این جلسه کلیت طرح مدیریت جامع تالاب آق گل تصویب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2313

به "حال تالاب آق گل خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال تالاب آق گل خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید