حجتی: برای مدیران ورزش قهرمانی در اولویت است نه ورزش همگانی

به گزارش مجله نماشو، مدیرکل دفتر توسعه ورزش روستایی وزارت ورزش با اشاره به مشارکت ضعیف مدیران ورزشی در برگزاری جام خوشه چین گفت: برای مدیران ورزشی آن قدر که ورزش قهرمانی اهمیت دارد و آن را در اولویت قرار می دهند توجه خاصی به ورزش همگانی ندارند.

حجتی: برای مدیران ورزش قهرمانی در اولویت است نه ورزش همگانی

رضا حجتی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره زمان برگزاری مرحله ملی اولین دوره جام خوشه چین روستاییان سراسر کشور اضافه نمود: جام خوشه چین برای نخستین بار است که در بین روستاییان و عشایر سراسر کشور در پنج رشته فوتبال، والیبال، طناب کشی، دوومیدانی، چوب کشی و هفت سنگ مهارتی در بخش زنان و مردان با حمایت وزارت ورزش و جوانان از ابتدای سال در حال برگزاری است که مرحله نهایی و ملی آن طی روزهای 10 تا 12 بهمن با حضور 500 ورزشکار در استان فارس برگزار خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی ما مشارکت 5 درصد از جمعیت روستایی و عشایری در اولین دوره جام خوشه چین بود که این میزان تا 30 درصد در رده سنی 15 تا 18 سال افزایش پیدا کرد. هدف اصلی ما از برپایی این جام توسعه ورزش همگانی در بین جامعه روستایی و عشایری و اهمیت قائل شدن به آنها بعد از انقلاب بود. هر چند مشارکت مدیران ورزشی استان ها و شهرستانها در برگزاری هر چه بهتر این جام زیاد چشمگیر نبود و برای آنها ورزش قهرمانی اولویت بیشتری نسبت به ورزش همگانی دارد.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش مناطق روستایی و عشایری پیرامون این پرسش که آیا آمار دقیقی از مشارکت جامعه روستایی و عشایری در نخستین دوره جام خوشه چین دارید یا خیر؟ اعلام نمود: به دلیل ضعیف بودن زیرساخت ها و سیستم های الکترونیکی در روستاها متاسفانه آمار دقیقی در این زمینه نداریم و اگر مرکز آمار ایران در این خصوص همکاری لازم را با ما داشته باشد ظرف 3 ماه آینده می توانیم آمار دقیق مشارکت جامعه روستایی و عشایری را در اولین جام خوشه چین اعلام کنیم.

حجتی اضافه نمود: این جام می تواند به عنوان یک رویداد ماندگار در عرصه ورزش روستایی و عشایری مفید و موثر واقع گردد به شرط این که تمام سازمانها و ارگانهای ورزشی مشارکت بهتری در برگزاری جام خوشه چین داشته باشند.

وی در سرانجام میزان بودجه هزینه شده برای برگزاری جام خوشه چین در بین روستاییان و عشایر سراسر کشور را تا امروز 3میلیارد و 500 میلیون تومان مطرح کرد و گفت: کمبود اعتبارات مانع بزرگی برای برگزاری جام خوشه چین و توسعه ورزش همگانی در بین روستاییان سراسر کشور بود. متاسفانه در این مناطق توسعه ورزش قهرمانی نسبت به ورزش همگانی در اولویت واقع شده است و مدیران ورزشی در سطح کشور و دست اندرکاران مشارکت خوبی در این زمینه نداشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4011

به "حجتی: برای مدیران ورزش قهرمانی در اولویت است نه ورزش همگانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حجتی: برای مدیران ورزش قهرمانی در اولویت است نه ورزش همگانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید