حفاظت از پرندگان شناگر ماهر در گیلان افزایش یافت

به گزارش مجله نماشو، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود گفت: حفاظت از کیشم ها که پرندگان شناگر ماهری هستند و جمعیت نسبتا فراوانی دارند، افزایش یافته است.

حفاظت از پرندگان شناگر ماهر در گیلان افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امین نجات گفت: کشیم کوچک از پرندگان غیرحمایت شده، پرنده ای است با حدود 23 تا 29 سانتیمتر طول که کوچکترین عضو از تیره کشیمیان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این پرنده در ایران، بومی و فراوان و به صورت مهاجر، در زمستان ها، نسبتاً فراوان است، ادامه داد: کیشم پرنده شناگری ماهر و سریع است و برای به دست آوردن ماهی های ریز و بی مهرگان به عمق های کم آب شیرجه می زند.

وی توضیح داد: جوجه های کشیم کوچک رنگ های متنوعی دارند و روی سرشان طرح مشخصی از رگه های سفید دیده می گردد. کشیم کوچک در آبگیرها، دریاچه ها و مانداب ها یافت می گردد و تخم گذاری می نماید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود با بیان اینکه توجه و حساسیت مردم این منطقه از گیلان در حفاظت از کیشم ها افزایش یافته است، گفت: پنج قطعه کشیم کوچک امروز در این شهرستان لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

وی اضافه نمود: این کشیم های کوچک که توسط شهروند علاقمند به طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود تحویل شده بود، پس از بهبودی و اطمینان از سلامت در تالاب کیاکلایه رهاسازی شدند.

نجات ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی دانست و گفت: حفظ محیط زیست و حیات وحش جز با همکاری مردم میسر نخواهد بود.

وی توضیح داد: در سایه این حمایت ها می توانیم در آینده شاهد احیاء شرایط گونه های جانوری ارزشمند شهرستان باشیم.

  • مرگ باکلان ها در سایه بی توجهی محیط زیست گیلان
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4110

به "حفاظت از پرندگان شناگر ماهر در گیلان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاظت از پرندگان شناگر ماهر در گیلان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید