خبرنگاران برداشت غلات در شهرستان های جهرم و خفر شروع شد

به گزارش مجله نماشو، شیراز-خبرنگاران-برداشت غلات در سطح کل 4 هزار و 425هکتار از کشتزارهای شهرستان های جهرم و خفر از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع شده و تا سرانجام خردادماه ادامه دارد.

خبرنگاران برداشت غلات در شهرستان های جهرم و خفر شروع شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خفر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: سطح گندم آبی، جو آبی و دیم و کلزای قابل برداشت در این شهرستان به ترتیب 1005، 400 و 20هکتار است.

ارسلان صالحی اضافه کرد: با اشاره به بروز خشکسالی در سال زراعی جاری که منجر به خسارت 80 الی 100درصدی مزارع دیم این شهرستان شده است پیش بینی کرد حدود 3 هزار و 015تن گندم، یک هزار و 70تن جو و 21تن کلزا از مزارع شهرستان خفر برداشت گردد.

او با بیان اینکه برداشت غلات توسط 5 دستگاه کمباین انجام می گردد اظهار کرد: مرکز خرید گندم در این شهرستان با پیگیری و همکاری تعاونی روستایی در حال راه اندازی و بتن ریزی آن شروع شده است.

وی ابراز کرد: هم اکنون خرید تضمینی گندم با قیمت مصوب پایه 5000 الی 5 هزار و 200تومان با توجه به شرایط اُفت (4درصد مفید، 2درصد غیرمفید و 2درصد سن زدگی) در مراکز خرید شهرستان های همجوار انجام می گردد.

به گفته وی ارقام گندم کشت شده در این شهرستان، چمران، سیروان و بهاران است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان جهرم نیز به خبرنگار خبرنگاران گفت: برداشت از 4هزار هکتار مزارع گندم و جو از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع شده و خرید تضمینی از کشاورزان مانند سال های قبل انجام خواهد شد.

علی جوکار اضافه کرد: پیش بینی می گردد 16هزار تن محصول گندم و جو از مزارع شهرستان برداشت گردد.

وی توضیح داد: به دنبال این هستیم که کیفیت غلات را در شهرستان جهرم با روش های اصولی و علمی بالا ببریم تا محصول بهتری فراوری کنیم.

این مقام مسوول ادامه داد: اجرای عملیات محلول پاشی و کاربرد کودهای ریزمغذی توأم با قارچ کش در مزرعه الگویی و مزرعه شاهد با هدف افزایش عملکرد گندم طی دو مرحله در سطح 2هکتار صورت گرفته است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان جهرم اظهار کرد: اجرای مرحله دوم محلول پاشی مزرعه آزمایشی با به کارگیری میزان یک لیتر سم قارچ کش تیلت و یک لیتر کود میکرو رویش و کود NPKدر مرحله ظهور برگ پرچم در سطح دو هکتار مزرعه گندم رقم برات انجام شد

شهرستان جهرم در فاصله 193 کیلومتری از جنوب شرق شیراز واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3037

به "خبرنگاران برداشت غلات در شهرستان های جهرم و خفر شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برداشت غلات در شهرستان های جهرم و خفر شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید