خبرنگاران سوابق افراد نباید در پرداخت تسهیلات کرونا مورد توجه قرار گیرد

به گزارش مجله نماشو، گناباد- خبرنگاران- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان خراسان رضوی گفت: تمامی بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان کرونا بدون توجه به سوابق آنان هستند.

خبرنگاران سوابق افراد نباید در پرداخت تسهیلات کرونا مورد توجه قرار گیرد

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

حمید صفایی نیکو سه شنبه شب در جمع فعالان مالی و سرمایه گذاران گناباد اضافه نمود: 18 بانک که دارای اعتبار تسهیلات حمایتی کرونا هستند باید بدون توجه به سوابق افراد و صنوف آسیب دیده از کرونا شامل چک برگشتی، مسائل احتمالی شاخص های مالی و مالی به افرادی که در سامانه کارا ثبت نام کرده اند این تسهیلات را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: تسهیلات حمایتی کرونا برای رانندگان تا سقف 60 میلیون ریال، برای 14 صنف آسیب دیده که توسط بانک مرکزی اعلام شده تا مبلغ 160 میلیون ریال و برای بقیه افراد به میزان 120 میلیون ریال پرداخت می شود.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانکهای خراسان رضوی با اشاره به برخی مسائل در فرایند دریافت تسهیلات حمایتی کرونا گفت: برای پرداخت تسهیلات تا مبلغ 160 میلیون ریال نیازی به ضامن نیست و اخذ چک و سفته کفایت می کند و از 160 میلیون تا 480 میلیون ریال علاوه بر چک و سفته باید یک ضامن و از 480 میلیون ریال تا یک میلیارد و 600 میلیون ریال دو ضامن و از یک میلیارد و 600 میلیون تا دو میلیارد ریال سه ضامن الزامی است.

وی افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را رویکرد مهم و در دست پیگیری شبکه بانکی خراسان رضوی دانست و اضافه نمود: مذاکراتی بین استاندار این استان و رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل تعدادی از بانکهای کشور برای افزایش این اعتبار اجرا شده است که در صورت تایید نهایی در آینده نزدیک محقق می شود.

صفایی نیکو ادامه داد: حد مجاز اعتبار تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان خراسان رضوی هم اکنون 600 میلیارد ریال است و در صورتی که این واحدها بیش از این میزان نیاز داشتند بانکها می توانند تا مبلغ 100 میلیارد ریال چکهای متقاضیان را تا سررسید سی ام آذرماه سالجاری بازخرید کنند و در اختیار آنها قرار دهند.

وی مهمترین اولویت شبکه بانکی این استان را تامین سرمایه در گردش و کمک به توسعه و نوسازی واحدهای تولیدی و بستر سازی برای اشتغال پایدار و مشارکت در طرحهای راه اندازی و توسعه واحدهای تولیدی برشمرد.

سرپرست شعب بانک ملی استان خراسان رضوی گفت: اگر بانکی در این مشارکت تنها سود خود را مورد توجه قرار دهد در کوتاه مدت با مشکل روبرو می شود و باید سود بانکی، سپرده گذار و متقاضی دریافت تسهیلات را با هم در نظر گرفت.

وی اضافه نمود: صیانت بانکها از تولید تامین کننده امنیت پایدار است و امروزه بانکها با حمایت از تولید و اشتغال و کارآفرینی مولفه مهم تامین این امنیت به شمار می فرایند.

فرماندار گناباد هم با اشاره به ظرفیتهای مالی و گردشگری این شهرستان گفت: بانک ملی در زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا خوب عمل کرده و سایر بانکها باید با رعایت الزامات لازم این تسهیلات را در اختیار صنوف و افراد آسیب دیده قرار دهند و فرایند این تسهیلات را روان سازی کنند.

حامد قربانی با اشاره به ظرفیت گردشگری گناباد و اجرای طرح توسعه گردشگری توسط شهرداری این شهرستان خواستار توجه بیشتر به تامین تسهیلات و منابع اعتباری مورد نیاز این طرح شد.

وی اضافه نمود: دولت تدبیر و امید با وجود شرایط سخت مالی و تشدید تحریم های دشمنان از هیچ تلاشی برای ارایه خدمات صادقانه و جلوگیری از یاس و ناامیدی در مردم دریغ نکرده است و در جهت حفظ و صیانت از اشتغال موجود و حمایت از آسیب دیدگان کرونا اهتمام جدی دارد.

172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است. از مجموع چهار هزار و 700 واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و 400 واحد فعال است. حدود 500 شرکت تعاونی با اشتغال بیش از 6 هزار و 500 نفر در این شهرستان فعالیت دارند.

شهرستان 90 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3565

به "خبرنگاران سوابق افراد نباید در پرداخت تسهیلات کرونا مورد توجه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سوابق افراد نباید در پرداخت تسهیلات کرونا مورد توجه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید