خبرنگاران صاحبان معادن راکد خراسان رضوی سلب صلاحیت میشوند

به گزارش مجله نماشو، مشهد- خبرنگاران- استاندار خراسان رضوی گفت: به زودی صاحبان معادنی که راکد هستند سلب صلاحیت می شوند و معادنشان به صورت مزایده عمومی واگذار خواهد شد.

خبرنگاران صاحبان معادن راکد خراسان رضوی سلب صلاحیت میشوند

به گزارش روز یکشنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه راهبردی توسعه معادن استان، معادن را یکی از پیشران های توسعه استان دانست و اضافه کرد: در این راستا تلاش می کنیم شرکت های بزرگ، حاکمیتی و بخش خصوصی استان نقش پررنگ تری داشته باشند.

وی به ظرفیت بالای معادن خراسان رضوی اشاره کرد و با غنی خواندن این استان از این حیث یادآور شد: باید راهکارهای به روز و دقیق برای بهره برداری از معادن ارائه شود.

استاندار خراسان رضوی اکتشاف، استخراج و فرآوری را سه مرحله مهم در حوزه معادن مطرح نمود و گفت: در حوزه اکتشاف باید تمرکز بر برنامه های سیستماتیک و استفاده از ظرفیت سازمان زمین شناسی باشد و ژئوفیزیک هوایی در پهنه های معدنی استان باید گسترش یابد.

معتمدیان بر افزایش پهنه های معادن در استان تاکید و اضافه کرد: توسعه معادن فعال و فعال سازی معادن غیرفعال از جمله برنامه های ما در حوزه استخراج معادن است.

وی سهم اشتغال در معادن خراسان را کم دانست و اضافه کرد: توسعه معادن به ویژه توسعه صنایع معدنی موجب اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد.

960 پروانه بهره برداری معدن معتبر در خراسان رضوی موجود است که از این تعداد 480 مورد به صورت نیمه فعال و راکد هستند. همچنین در خراسان رضوی حدود 11 هزار نفر به صورت مستقیم در بخش معادن اشتغال دارند.

عمده ظرفیت های معدنی فلزی خراسان رضوی در سنگ آهن، مس و کرومیت و در بخش معادن غیرفلزی در سنگ تزئینی و خاک صنعتی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3366

به "خبرنگاران صاحبان معادن راکد خراسان رضوی سلب صلاحیت میشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صاحبان معادن راکد خراسان رضوی سلب صلاحیت میشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید