خبرنگاران قیمت نان در سیستان و بلوچستان نباید افزایش یابد

به گزارش مجله نماشو، زاهدان- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: براساس رایزنی ها و برنامه ریزی ها، تمام کوشش مسوولان بر این است که به خاطر شرایط مالی افزایش قیمت نان در این استان انجام نشود.

خبرنگاران قیمت نان در سیستان و بلوچستان نباید افزایش یابد

به گزارش خبرنگاران ماندانا زنگنه روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: کوشش ها بر این بوده که با توجه به اینکه مصرف نان در استان نسبت به استان های برخوردار بیشتر است و نان قوت غالب مردم بوده قیمت نان تغییر پیدا نکند.

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش 2 هزار و 500 تنی سهمیه آرد سیستان و بلوچستان کوشش بر این شد که شهرستان ها بتوانند از حداکثر سهمیه استفاده نمایند.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تمام شاخص ها برای افزایش سهمیه هر شهرستان مدنظر قرار گرفته اعلام کرد: فرمانداران بر اساس سهمیه جدید در مصوبه کارگروه آرد و نان، شرایط توزیع و جذب سهمیه هر شهرستان را بازنگری کند تا توزیع به صورت واقعی صورت گیرد.

وی توضیح داد: آرد مطالبه و احتیاج جدی مردم بوده و مصرف آن در سیستان و بلوچستان نسبت به استان های دیگر بیشتر و قوت غالب مردم است بنابراین فرمانداران باید این موضوع را مدنظر داشته و به نحوی مدیریت نمایند که از هرگونه سودجویی در این حوزه جلوگیری گردد.

زنگنه ادامه داد: براساس گزارشات تخلفاتی وجود دارد و بعضی از سهمیه ها از کارخانه خریداری ولی به شهرستان حمل نشده و خارج از شبکه توزیع می گردد و این به دلیل این است که قیمت آرد با آرد آزاد در بازار تفاوت زیادی دارد.

وی بر تشکیل منظم ستاد آرد و نان شهرستان ها تاکید نمود و گفت: باید کارگروه آرد و نان هر شهرستان بر پخت نان در نانوایی ها نظارت داشته و همه این نانوایی ها براساس عملکرد، میزان فعالیت و کیفیت نان مورد ارزیابی قرار گرفته و با متخلفان برخورد جدی انجام گردد.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بیشترین افزایش سهمیه گندم به کارخانه سراوان اختصاص داده شده و هم اینک این کارخانه با 60 درصد ظرفیت در حال فعالیت است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3335

به "خبرنگاران قیمت نان در سیستان و بلوچستان نباید افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قیمت نان در سیستان و بلوچستان نباید افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید