خبرنگاران نجات معدنچی چینی از زیر آوار پس از 14 روز

به گزارش مجله نماشو، تهران- خبرنگاران- رسانه های چین اعلام کردند، نخستین معدنچی چینی که به مدت دو هفته زیر معدن طلای چیشا واقع در شرق چین به همراه تیمی 22 نفره محبوس شده بود؛ با موفقیت نجات یافت و به بیمارستان منتقل شد انتظار می رود تعداد دیگری از معدنچیان هم امروز نجات پیدا نمایند.

خبرنگاران نجات معدنچی چینی از زیر آوار پس از 14 روز

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، تلویزیون سی جی تی ان چین اضافه نمود: این معدنچی ساعت 11:13 صبح شنبه پس از دو هفته حبس زیر آوار از قسمت شماره چهار معدن نجات یافت. حال عمومی وی مناسب نیست، بسیار ضعیف شده و به بیمارستان منتقل شده است.

در پی انفجاری در روز 20 دی امسال در معدن طلای چیشیا شهر یانتی واقع در استان شاندونگ چین، در مجموع 22 معدنچی در 600 متری عمق زمین گرفتار شدند.

طبق گزارش مقامات محلی، 10 معدنچی در بخش شماره 5 این معدن از هفته پیش رژیم غذایی عادی خود را از طریقی سوراخی که نیروهای امدادی در سقف معدن ایجاد نموده اند از سر گرفته اند و از نظر روحی و جسمی در شرایط پایداری قرار دارند؛ اما هنوز امکان انتقال آنها به بیرون فراهم نشده است.

این 10 نفر همچنین با استفاده از جستجوگرهای لیزری و بلندگوهای نجات برای یافتن سایر معدنچیان گمشده، از روز آدینه گذشته به عملیات جستجو پرداخته اند اما هیچ پاسخی دریافت ننموده اند.

یک هفته پس از حادثه، 11 معدنچی که در قسمت شماره 5 این معدن طلا گرفتار شده بودند، توانستند با امدادگران روی زمین تماس بگیرند. روز بعد نیز یک خط تلفنی با موفقیت راه اندازی شد.

یکی از این 11 نفر پس از جراحت شدید در ناحیه سر به کما رفت و اوایل هفته گذشته فوت کرد.

کوشش امدادگران برای یافتن 12 معدنچی دیگر تا کنون به نتیجه نرسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3296

به "خبرنگاران نجات معدنچی چینی از زیر آوار پس از 14 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نجات معدنچی چینی از زیر آوار پس از 14 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید