خبرنگاران ژاپن با آمریکا برای حذف چین از شبکه های مخابراتی همکاری نمی کند

به گزارش مجله نماشو، پکن-خبرنگاران-روزنامه یومیوری ژاپن در گزارشی نوشت: این کشور قصد ندارد در زمان حاضر با آمریکا برای اجرای طرح حذف شرکت های چینی از شبکه های مخابراتی همکاری کند.

خبرنگاران ژاپن با آمریکا برای حذف چین از شبکه های مخابراتی همکاری نمی کند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران ، این درخواست در حالی رد می گردد که آمریکا کشورهای اروپایی و آسیایی را تحت فشار گذاشته است تا از نفوذ شبکه ها و شرکت های مخابراتی و اطلاع رسانی چین از جمله فعالیت های شرکت عظیم مخابراتی هواوی در کشورهایشان ممانعت نمایند.

این روزنامه می نویسد: توکیو در زمینه پاسخگویی به مسایل امنیتی با آمریکا همکاری می نماید اما از طرق مختلف به واشنگتن پیغام داده است که برنامه ای برای مقابله با چین در عرصه مخابراتی ندارد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده در ماه اوت طرح به روزرسانی تحت عنوان شبکه پاک را منتشر کرد که در آن از شرکت های مخابراتی ، ارائه دهندگان خدمات ذی ربط و برنامه های تلفن همراه با منشا چین خواسته شده است از بازار آمریکا دور نگه داشته شوند.

ایالات متحده همچنین متحدان خود را تحت فشار قرار می دهد تا شرکت چینی هواوی را از حضور در شبکه های تلفن همراه نسل پنجم پر سرعت به دلایل امنیتی منع نمایند.

بر اساس گزارش یومیوری مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا هنگام ملاقات با توشیمیتسو موته گی وزیر امور خارجه ژاپن در اوایل ماه جاری در توکیو ، از طرح شبکه پاک نام برد.

در این گزارش آمده که ژاپن به آمریکا گفته است که توکیو نمی تواند به چارچوبی بپیوندد که یک کشور خاص را مستثنی می سازد ، اما در صورت تغییر در برنامه فعلی ایالات متحده می تواند در این موضع گیری تجدید نظر کند.

با این وصف کاتسونوبو کاتو سخنگوی ارشد دولت در پاسخ به گزارش یومیوری گفت : درک وی این است که در ملاقات پمپئو و موته گی در خصوص طرح شبکه پاک هیچ تبادل نظری نشده و ایالات متحده تلاشهای کلی برای امنیت سایبری را شرح داده است.

او توضیح داد: ژاپن در عرصه اطلاع رسانی ، گام هایی را برای ایمن سازی امنیت سایبری بر می دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3487

به "خبرنگاران ژاپن با آمریکا برای حذف چین از شبکه های مخابراتی همکاری نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ژاپن با آمریکا برای حذف چین از شبکه های مخابراتی همکاری نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید