خسارت بارش شدید باران و تگرگ به کشاورزان جنوب کرمان

به گزارش مجله نماشو، بارش شدید باران و تگرگ خسارت هایی به بخش کشاورزی و راه ها در جنوب استان کرمان وارد کرد و موجب آبگرفتگی بعضی معابر شهری شد.

خسارت بارش شدید باران و تگرگ به کشاورزان جنوب کرمان

به گزارش خبرنگار از، بارش شدید باران و تگرگ در شهرستان جیرفت، علاوه بر آبگرفتگی معابر به گلخانه ها و مزارع روستا های بخش مرکزی این شهرستان خسارت وارد کرد.

علی سالاری مدیرجهاد کشاورزی جیرفت با اشاره به بارش شدید تگرگ در روستا های بخش مرکزی به ویژه روستای دهنو گفت: حجم خسارت وارده به خصوص به گلخانه ها بالا است و گروه های کارشناسی برای برآورد دقیق خسارات به منطقه اعزام شده اند.

طاهری مدیر جهادکشاورزی شهرستان عنبر آباد هم گفت: طوفان و تگرگ به 210 هکتار از باغات، 100 هکتار مزرعه و 4 هکتار گلخانه در این شهرستان بین 30 تا 35 درصد خسارت وارد نموده است.

نیکنفس فرماندار شهرستان فاریاب هم اعلام نمود: بارش شدید باران وتگرگ باعث جاری شدن سیلاب در مناطقی از این شهرستان شد و به ده هکتار از اراضی کشاورزی روستای حُرمه آسیب رساند و بخشی از راه روستایی زهمکان به فاریاب را تخریب کرد.

بارش شدید باران و تگرگ از روز پنجشنبه به صورت پراکنده در مناطق مختلف جنوب استان کرمان آغاز شد و عصر پنجشنبه، جاری شدن ناگهانی سیلاب در رودخانه منطقه رمشک از توابع قلعه گنج، باعث جان باختن یک نفر و گرفتار شدن چند خودرو در داخل رودخانه شد.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4199

به "خسارت بارش شدید باران و تگرگ به کشاورزان جنوب کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت بارش شدید باران و تگرگ به کشاورزان جنوب کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید