درآمد تایلند به وسیله صادرات زالو معادل درآمد صادرات نفت ایران!

به گزارش مجله نماشو، در حال حاضر کشور تایلند فقط به وسیله صادرات زالو درآمدی معادل صادرات نفت ایران از آن خود نموده است!

درآمد تایلند به وسیله صادرات زالو معادل درآمد صادرات نفت ایران!

با تور ارزان نوروزی تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرنگاران؛ امروزه استفاده از زالو در حوزه های درمان، پیشگیری و زیبایی در سطح جهان، رشدی بسیار چشمگیر داشته است به گونه ای که در حال حاضر کشورهایی مانند آمریکا یا فرانسه، سالیان سال است که کلینیک های رسمی زالودرمانی تأسیس نموده اند و در حوزه های مختلف از جمله در درمان زخم های بدخیم از زالودرمانی برای بیماران خود بهره می برند.

متأسفانه در کشورمان با وجود برخورداری از مکتب طبی مستقل و توانمند طب ایرانی اسلامی و عقبه تاریخی طولانی در استفاده از زالو در درمان بیماری های مختلف اما طی یک قرن اخیر، توانمندی های کشورمان در این حوزه به دست فراموشی سپرده شده و ایران در این عرصه از کشورهای مختلف جهان عقب افتاده است.

از سویی با وجود اینکه ظرفیت های بسیار گسترده ای در کشورمان برای پرورش زالو وجود دارد و ایران می تواند به وسیله پرورش و صادرات زالو، از درآمد سرشار و هنگفت ارزی آن بهره مند گردد اما متأسفانه به دلیل عدم سیاست گذاری صحیح در این حوزه و عدم ارائه برنامه ای مدون از سوی نهادهای مسئول این حوزه، کشورمان در حوزه صادرات این محصول نیز به شدت عقب افتاده است.

به عنوان مثال در حال حاضر کشور تایلند فقط به وسیله صادرات زالو، درآمدی معادل صادرات نفت ایران از آن خود نموده است:

+

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4058

به "درآمد تایلند به وسیله صادرات زالو معادل درآمد صادرات نفت ایران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد تایلند به وسیله صادرات زالو معادل درآمد صادرات نفت ایران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید