دولت سیزدهم برای تداوم برنامه 25 ساله ایران و چین مجلس را آگاه کند

به گزارش مجله نماشو، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بر لزوم آگاهی و اطلاع مجلس از محتوای برنامه 25 ساله ایران و چین به وسیله دولت تاکید نمود.

دولت سیزدهم برای تداوم برنامه 25 ساله ایران و چین مجلس را آگاه کند

حسین نوش آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرنگاران، با تأکید بر لزوم آگاهی و اطلاع مجلس از محتوای برنامه 25 ساله ایران و چین گفت: اگر دولت سیزدهم مصمم به ادامه دادن این قرارداد است و بخواهد سیاست دولت پیش را برای امضای قرارداد، تبادل اسناد و همکاری های بلند مدت پیش ببرد، باید سیر قانونی خودش را تا تصویب در مجلس طی کند.

وی با انتقاد از بی اطلاعی مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جزئیات توافق ایران و چین در مراحل ابتدایی اظهار کرد: پس از اعتراض نمایندگان، توضیحاتی داده شد که این موضوع در حد یک سند است و مراحل بعدی آن قطعاً باید به تصویب مجلس برسد.

بیشتر بخوانید

  • مجلس باید به بند بند سند همکاری ایران و چین نظارت کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به کناره گیری علی لاریجانی از مسئولیت امور قرارداد برنامه 25 ساله ایران و چین گفت: اگر به مذاکره مجدد و طرح موضوع احتیاج باشد، ضروری است مسئله دوباره مورد توجه مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2247

به "دولت سیزدهم برای تداوم برنامه 25 ساله ایران و چین مجلس را آگاه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سیزدهم برای تداوم برنامه 25 ساله ایران و چین مجلس را آگاه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید