ذوالفقاری: نحوه جریمه متخلفین با تصمیم ستاد ملی کرونا تعیین می شود

به گزارش مجله نماشو، خبرگزاری خبرنگاران- در سی و هفتمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا مطرح شد: تصمیم به جریمه افرادی که حاضر به رعایت اصول بهداشتی نیستند؛ به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه می شود.

ذوالفقاری: نحوه جریمه متخلفین با تصمیم ستاد ملی کرونا تعیین می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سی و هفتمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا امروز با حضور حسین ذوالفقاری رئیس کمیته و ایرج حریر چی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سالن پیامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور با موضوع بررسی راهکارهای لازم برای کاهش مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا برگزار گشت.

در این نشست، ذوالفقاری با اشاره به اینکه کرونا بیماری است که هنوز در کشور قربانی می گیرد؛گفت: رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی تنها راهکار شناخته شده برای مهاراین بیماری است.

وی در این خصوص گفت: در ایام منتهی به اربعین انتظار داریم مردم عزیز کشورمان با توجه افزون تر به مسائل بهداشتی، مانع از شیوع بیشتر این بیماری شویم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه طبق گزارشهای وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور کاهش یافته است؛گفت: طبق آمار دقیق وزارت بهداشت، از 80 درصد رعایت اصول بهداشتی به رقمی در حدود 60 درصد رسیده ایم.

وی اضافه نمود: این کاهش آمار بسیار نگران کننده است و باید برای این مساله تدبیر جدی داشته باشیم.

ذوالفقاری شرح داد: کار ما دراین کمیته همفکری و رسیدن به راهبردی کارامد در مهار این بیماری است و برای همین باید بتوانیم بهترین تصمیمات ممکن را در خصوص مدیریت بیماری کرونا در کشور بگیریم.

موضوع جریمه شدن افرادی که حاضر به رعایت اصول بهداشتی نیستند؛ از دیگر موارد دستور کار نشست امروز بود که در این خصوص مقرر شد، تصمیمات نهایی در خصوص افرادی که بیمار هستند ولی اصول بهداشتی را تعمدا رعایت نمی کنند؛ از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا گرفته شود.

ذوالفقاری در انتها گفت: باید افراد را مجاب به رعایت اصول بهداشتی کنیم و مساله جریمه را به عنوان گزینه آخر در نظر بگیریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1313

به "ذوالفقاری: نحوه جریمه متخلفین با تصمیم ستاد ملی کرونا تعیین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: نحوه جریمه متخلفین با تصمیم ستاد ملی کرونا تعیین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید