رئیس جمهور اندونزی خطاب به ملک سلمان: ناامیدم کردی!

به گزارش مجله نماشو، پس از آنکه عربستان از سرمایه گذاری به ارزش 65 میلیارد دلار در چین اطلاع داد در حالی که سرمایه گذاری عربستان در اندونزی به 6.71 میلیارد دلار می رسد، رئیس جمهور اندونزی از این اقدام ریاض اظهار ناامیدی کرد.

رئیس جمهور اندونزی خطاب به ملک سلمان: ناامیدم کردی!

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از رای الیوم، جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی در سخنانی عنوان داشت: سرمایه گذاری عربستان در اندونزی بسیار است اما من شگفت زده شدم که ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان زمانی که به چین رفت، قراردادهایی را منعقد کرد که ارزش آنها بیشتر از 870 تریلیون روپیه (حدود 65 میلیارد دلار) است.

وی اضافه کرد: حتی من برای پادشاه چتر در دست گرفتم، اما ما مقداری کمتری به دست آوردیم. اما امید من کمی به ناامیدی گرایید.

رئیس جمهوری اندونزی به تعامل و برخورد ویژه ای که با سلمان بن عبدالعزیز در هنگام سفرش به اندونزی در ماه قبل شد، اشاره نمود.

در آن هنگام که باران شدیدی می بارید، جوکو ویدودو برای پادشاه عربستان چتر در دست گرفت. وی شخصا به استقبال از پادشاه عربستان به فرودگاه رفت و کاروان پلیس و ارتش نیز که به ندرت در هنگام سفر مهمان دیگری به این کشور دیده می شوند، در هنگام آمدن سلمان بن عبدالعزیز حضور داشتند.

رئیس جمهوری اندونزی اعلام نمود که تماس های تلفنی را با پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان برای رایزنی های بیشتر درخصوص سرمایه گذاری ها خواهد داشت.

مردم اندونزی خوش بینی بسیاری نسبت به سفر پادشاه عربستان به کشورشان داشتند و این سفری تاریخی به شمار می آمد.

سلمان بن عبدالعزیز اولین پادشاه عربستانی بود که از 47 سال قبل به اندونزی سفر نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 672

به "رئیس جمهور اندونزی خطاب به ملک سلمان: ناامیدم کردی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور اندونزی خطاب به ملک سلمان: ناامیدم کردی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید