راه چاره هتل های ترکیه برای جذب توریست در ماه رمضان

به گزارش مجله نماشو، ایسنا/ این خبر پیرامون راه حل هتل های ترکیه برای جذب توریست در ماه رمضان برای شما نگارش شده است.

راه چاره هتل های ترکیه برای جذب توریست در ماه رمضان

داستان چیست؟

مهدی عباسی، کارشناس گردشگری با آنالیز راه حل کشورها برای جذب گردشگر در دوران کرونا که بیشتر مبتنی بر افزایش اعتماد و کاهش هزینه است، به گوشه ای از کوشش های ترکیه در این باره اشاره نمود و گفت: با فرارسیدن ماه رمضان و با وجود محدودیت های کرونا برای شهروندان این کشور، اما هتل های پنج ستاره برای جذب گردشگر در این دوران پکیج های ویژه اقامتی طراحی نموده اند که مثلا قیمت ها را برای دو شب اقامت با دو وعده سحر و افطار از هفت هزار تا 116 هزار لیر کاهش داده اند، در حالیکه قیمت اقامت در بعضی هتل های پنج ستاره، در روزهای عادی، بدون احتساب مالیات بین 370 یورو تا شش هزار یورو فقط برای یک شب متغیر است.

به گفته او، هتل های پنج ستاره در ترکیه پیش از ماه رمضان این فعالیت را شروع نموده اند، به ویژه آنکه براساس تصمیم ستاد کرونا در این کشور، هیچ رستورانی نمی تواند وعده های افطار را برگزار کند، بنابراین هتل ها بسته های اقامتی را برای مسافرانی که در ماه رمضان به این کشور سفر می نمایند، تهیه نموده اند.

عباسی گفت: این هتل ها که بعضی از آنها کاخ ها و عمارت های تاریخی ارزشمندی هستند، برای جذب بیشتر مسافر، در پکیج اقامت غذاهای لذیذ محلی ترکیه را برای وعده سحر و افطار در نظر گرفته اند.

ترکیه در سال 2019 بیش از 36 میلیون نفر گردشگر داشت، اما با شیوع ویروس کرونا و لغو پروازهای این کشور شمار گردشگران آن تا حدود 70 درصد کاهش یافت و به رقم 16 میلیون نفر رسید. بنا بر اعلام موسسه آمار این کشور، درآمد صنعت گردشگری ترکیه در سال 2020 بیش از 65 درصد کاهش داشت و بالغ بر 12.6 میلیارد دلار شد. اقدام این کشور برای بازگرداندن گردشگران، تقویت سیستم های ایمنی و کنترل محیط های مورد استفاده گردشگران بود و دولت این کشور با وجود اعمال شرایط قرنطینه و محدودیت تردد برای شهروندان، گردشگران خارجی را از این امر مستثنی کرد. مقامات گردشگری این کشور امیدوارند با سرعت دریافت واکسیناسیون در بیشتر کشورها، شمار گردشگران ترکیه در سال 2021 به 20 میلیون نفر برسد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3086

به "راه چاره هتل های ترکیه برای جذب توریست در ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره هتل های ترکیه برای جذب توریست در ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید