روسیه قوی سفید اتمی را به پرواز درآورد (تور روسیه ارزان)

به گزارش مجله نماشو، بمب افکن استراتژیک اتمی توپولف تو 160 ام معروف به قوی سفید، بروزرسانی شده و قدرتمندتر از قبل به میدان نبرد وارد خواهد شد.

روسیه قوی سفید اتمی را به پرواز درآورد (تور روسیه ارزان)

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از نیوزویک، شرکت دولتی یونایتد ایرکرفت روسیه بیان کرد که نسخه بروزرسانی شده بمب افکن استراتژیک توپولف تو 160 بروزرسانی با موفقیت آزمایش شده و به پرواز عایدیه است.

این بمب افکن یکی از 50 قوی سفیدی است که قرار است با دریافت بروزرسانی برای نبرد های مدرن آماده شوند. ارتقای نو در تجهیزات سیستم راهنمایی و کنترل پرواز، موتور ها و تجهیزات رادیو الکترونیک اجرا شده است.

نسخه ابتدایی بمب افکن تو 160 که در ناتو بلک جک نامگذاری شده و به نام قوی سفید مشهور است، از سال 1987 به خدمت نیروی هوایی شوروی سابق عایدی. این پرنده برای رقابت با بمب افکن بی 1 لنسر ارتش آمریکا طراحی و ساخته شد. لنسر یک سال قبل از تو 160 عملیاتی شده بود.

روسیه از سال 2015 در پی ارتقای این بمب افکن استراتژیک رفت و ژانویه 2022 نخستین پرواز نسخه مدرن شده این هواپیما صورت گرفت.

نسخه مدرن تو 160 به عنوان پیشرفته ترین بمب افکن استراتژیک روسیه، به سیستم هدف گیری، جنگ الکترونیک و موشک های کروز نوی مجهز شده است.

یکی از این بروزرسانی ها مجهز کردن قوی سفید روسی به موشک هایپرسونیک کینژال است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 5178

به "روسیه قوی سفید اتمی را به پرواز درآورد (تور روسیه ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه قوی سفید اتمی را به پرواز درآورد (تور روسیه ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید