زن روسی که 69 فرزند به دنیا آورد

به گزارش مجله نماشو، بچه ها گل های زندگی هستند اما با این وجود بسیاری از ما شاید دو یا سه گل کوچک بیشتر نداشته باشیم. در این میان استثنائاتی هم وجود دارد مثل زنی روسی به نام والنتینا واسیلیوا که در 76 سال گذشته 69 بچه به جهان آورده است. والنتینا با 69 بچه نام خود را در مجله گینس ثبت نموده است.

زن روسی که 69 فرزند به دنیا آورد

امروز بدونیم می خواهد شما را با داستان زندگی والنتینا آشنا کند.

باروری باور نکردنی یک زن روستایی روسی

والنتینا همسر اول یک کشاورز روسی به نام فئودور واسیلیو بود که در دهه 1700 بین سال های 1707 الی 1782 زندگی می کردند. والنتینا که در 76 سالگی از جهان رفت 69 بچه به جهان رفت و از بین آن ها 2 نوزاد از جهان رفتند.

طبق گفته های مجله گینس که او را بارورترین مادر جهان معرفی نموده است والنتینا 27 مرتبه باردار شده است: 16 بار دو قلو، 7 بار سه قلو و 4 بار چهارقلو به جهان آورده است.

بدون شک والنتینا نمی توانست تمام عمرش را باردار باشد و اگر محاسبه کنید متوجه می شوید که سال های باروری او بین 1725 الی 1765 بوده است. یعنی 40 سال برای 27 بار زایمان. شاید به نظر غیرممکن بیاید اما بیایید جریان را کمی ارزیابی کنیم.

هر بارداری 40 هفته زمان می برد. هر چه تعداد بچه ها بیشتر باشد دوره بارداری کمتر خواهد شد. دوره بارداری خانم والنتینا برای دوقلوها 37 هفته، برای سه قلوها 32 هفته و برای چهارقلوها 30 هفته بوده است.

مجموع آن ها 936 هفته می گردد. هر سال 52 هفته است. بنابراین به این نتیجه می رسیم که خانم والنتینا 18 سال از عمرش را باردار بوده است.

علاوه بر دوره بارداری حقایق دیگری هم هست که باید در نظر بگیریم.

زمانی که بدن زن در طول دوره قاعدگی چند تخمک آزاد می نماید به آن تخمک گذاری چندگانه می گویند. البته این اتفاق چندان رایجی نیست اما برای والنتینا کاملا عادی بود.

اکنون که با این اطلاعات علمی آشنا شده اید شاید به درست یا غلط بودن این آمار در رابطه با والنتینا شک کنید اما می توان با سند و مدرک این واقعیت را اثبات کرد.

در تاریخ بیست و هفتم فوریه سال 1782 لیستی توسط صومعه نیکولسکی به مسکو فرستاده شده است که ثابت می نماید فئودور واسیلیو صاحب 82 فرزند از 2 ازدواج است. این اطلاعات در سال 1834 در Saint-Petersburg Panorama ثبت شده است.

در سال 1783 مجله The Gentlemans Magazine مقاله ای در رابطه با فئودور واسیلیو منتشر نموده است و نویسنده تاکید نموده است که تمام بچه های او حاصل یک ازدواج هستند اما احتمال این که حاصل دو ازدواج باشند بیشتر است.

منبع: بدونیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2096

به "زن روسی که 69 فرزند به دنیا آورد" امتیاز دهید

1 کاربر به "زن روسی که 69 فرزند به دنیا آورد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زن روسی که 69 فرزند به دنیا آورد"

1 دیدگاه

نیک 1 اردیبهشت 1401

باامکانات اون زمان
اگه الان بود حتماصدتاروکامل میکرد

پاسخ به نیک
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید