سئول از مشورت با ایران در زمینه مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا اطلاع داد

به گزارش مجله نماشو، یک مقام کره جنوبی با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی درباره چگونگی مشارکت سئول در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز اتخاذ نشده است از مشورت با ایران در این زمینه اطلاع داد.

سئول از مشورت با ایران در زمینه مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام دولت کره جنوبی روز شنبه گزارش های رسانه ای درباره تکمیل گزینه های کره جنوبی برای مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس را نادرست خواند و تأکید کرد که هنوز تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ نشده است.

بعضی رسانه ها مدعی شده بودند که اعزام نیرو به تنگه هرمز توسط کره جنوبی به زودی انجام خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، این مقام سئول اضافه کرد: همانطور که می دانید، ما باید با ملاحظه زندگی مردم، امنیت و همینطور تأمین نفت تصمیم بگیریم و گزینه های مرتبط در حال بازنگری است.

وی همچنین گفت: رایزنی و مشورت با ایران نیز در جریان است.

این گزارش اضافه کرد: در آخرین بیانیه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی بعضی از مختصات تصمیم احتمالی سئول در زمینه معین شده بود. اعضای شورای امنیت ملی کره جنوبی روز پنج شنبه گذشته درباره راه های حفاظت از مردم کره، شرکت ها و دارایی های این شرکت ها در منطقه و آزادی ناوبری و کشتیرانی در منطقه غرب آسیا رایزنی نموده بودند.

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی همچنین برآیند جلسه کمیته امنیت ملی این کشور را همکاری نزدیک با جامعه بین المللی برای کاهش تنش ها در غرب آسیا خوانده و بر آرام شدن اوضاع طی روز های آینده تاکید نموده بود.

نوح یانگ مین رئیس ستاد کارکنان کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی بعد از این نشست امنیتی به یک رادیوی محلی گفت: در بحث درباره موضوع حساس اعزام نیرو به منطقه پیشرفت های محسوسی در این نشست حاصل شد.

اوایل هفته جاری میلادی کانگ کیونگ وا وزیر خارجه کره جنوبی در همین زمینه با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا ملاقات و رایزنی نموده بود.

براساس گزارش یونهاپ، در میان گزینه های سئول، اعزام یک افسر نظامی به اتاق مشترک فرماندهی راهنمایی این ماوریت دریایی به رهبری آمریکا در منطقه و همچنین گسترش ماموریت واحد نظامی ارتش کره جنوبی از سواحل سومالی به تنگه هرمز است. این واحد نظامی کره جنوبی شامل یک ناو با 300 نیروی نظامی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3998

به "سئول از مشورت با ایران در زمینه مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول از مشورت با ایران در زمینه مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید