ساخت اوریگامی قایق به 4 روش (فیلم

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران | سرویس خانه داری - در روزهای گرم تابستان، اگر به دنبال راهی برای سرگرم کردن بچه ها هستید، آب بازی یک گزینه هیجان انگیز است. برای این منظور به حوله، یک تشت آب و تعدادی اسباب بازی… مثل قایق احتیاج دارید. می توانید با استفاده از هنر اوریگامی یا کاغذ و تا، قایق های کاغذی متنوع و رنگارنگی را تهیه کنید. در این مطلب چند روش ساخت اوریگامی قایق همراه با فیلم آموزشی را معرفی می کنیم.

ساخت اوریگامی قایق به 4 روش (فیلم

اگر مطالعه بخش خاصی از این مطلب مدنظر شماست، با انتخاب عناوینی که در فهرست موضوعی زیر ارائه شده اند، به موضوع دلخواه خود برسید.

  • آموزش ویدیویی ساخت اوریگامی قایق
  • آموزش ویدیویی ساخت قایق بدون بادبان
  • آموزش ویدیویی ساخت قایق جت
  • آموزش ویدیویی ساخت قایق تفریحی
  • آموزش تصویری ساخت قایق

ساخت اوریگامی قایق

برای ساخت اوریگامی قایق فقط احتیاج به کاغذ دارید. بهتر است که رنگ پشت و روی کاغذ متفاوت باشد تا کارتان زیباتر دیده گردد. کارهای اول را هم با کاغذهای عظیم تر آغاز کنید تا دستتان برای کارهای کوچک راه بیفتد. در ادامه می توانید 4 فیلم آموزشی برای ساخت قایق های اوریگامی را تماشا کنید.

1. ساخت قایق دوران کودک (خوش تراش تر!)

ساخت این قایق واقعا به آسانی روش دوران کودکی نیست، در عوض بسیار خوش تراش تر خواهد بود. برای ساخت این قایق یک کاغذ مستطیلی شکل می خواهید. سایز آ4 برای این کاردستی مناسب است. ابتدا باید این کاغذ را از وسط تا بزنید (خط تا موازی عرض مستطیل است) سپس مجددا یک تای دیگر از وسط این بار در جهت طول مستطیل بزنید. یک تا را باز کنید و گوشه های کاغذ را به داخل مستطیل تا بزنید انگار که بخواهید یک موشک بسازید. حالا شما یک مثلث دارید که روی یک مستطیل سوار است، یک لا از این مستطیل را داخل مثلث تا بزنید و گوشه این مستطیل که اضافه تر از مثلث است را باز به سمت پشت مثلث تا بزنید. همین کار را باید با آن یکی مستطیل هم انجام بدهید تا یک مثلث داشته باشید. بعد مطابق فیلم این مثلث را تبدیل به یک مربع کنید تا قایق تان ساخته گردد.

همچنین ببینید: آموزش ساخت اوریگامی توپ به 4 روش (فیلم + آموزش تصویری)

2. ساخت قایق بدون بادبان

برای ساخت اوریگامی قایق پدالی یک کاغذ اوریگامی مربعی شکل می خواهید. ابتدا یک تا از وسط این مربع بزنید و باز کنید. حالا مربع شما به دو مستطیل تقسیم شده است. این دو مستطیل را هم با تا زدن تبدیل به دو مستطیل دیگر کنید به این صورت که ضلع بالایی و پایینی مربع را به داخل مربع تا بزنید. بعد مستطیل به دست آمده را به بیرون تا و نصف کنید. می گردد گفت که کاردستی تان تا اینجا شبیه یک بادبزن شده است. یک پر آن را بگیرید و باز کنید. گوشه کاغذ را از آنجا که سه پر کاغذ به جامانده است به داخل کاغذ تا بزنید، همین کار را با گوشه مقابلش در یک پر به جامانده انجام دهید تا چیزی شبیه یک موشک به دست بیاوریم. اگر همین کار را با آن دو گوشه به جامانده انجام دهید دو ذوزنقه خواهید داشت که از قاعده به هم چسبیده اند. این دو ذوزنقه را روی هم بگذارید و ببینید که به چه سادگی یک قایق ساده و زیبا ساختید!

همچنین ببینید: ساخت اوریگامی ماهی به 3 روش (فیلم + آموزش تصویری)

3. ساخت قایق جت

برای ساخت این قایق احتیاج به یک کاغذ مستطیلی شکل دارید. شما باید ابتدا گوشه این مستطیل را تا بزنید و باز کنید به گونه ای که یک مربع ساخته گردد. بعد قطر اصلی این مربع را تا زده و باز می کنیم. وسط آن را نیز تا می زنیم، خط تا باید موازی خط عرض مستطیل باشد. سپس مطابق آنچه در فیلم نشان داده می گردد کاغذمان را به یاری این تاها شکل می دهیم. کاغذ ما شکلی شبیه یک خانه (مستطیلی که یک مثلث بالای آن قرار گرفته است) پیدا می نماید. باید این مستطیل را از وسط تا بزنید، خط تا باید موازی طول مستطیل باشد. گوشه های مستطیل حاصل را هم تا به داخل تا بزنید، در نتیجه یک ذوزنقه زیر مثلث مان تشکیل می گردد. حالا کاغذ را برگردانید و از وسط تا زده و باز می کنید. این خط وسط راهنمای ما است تا گوشه های این شکل را گرفته و تا کنیم به گونه ای که لبه ها تا خط وسط بیایند. حاصل کار یک مثلث می گردد. گوشه های پایین این مثلث را به داخل تا بزنید تا شکل مان شبیه یک بادبادک گردد. دو گوشه روبه رو و مشابه این بادبادک را نیز به سمت وسط تا کنید. می توان گفت بعد از این حرکت قایق ما تقریبا آماده است. باید دیواره های قایق را شکل بدهیم و برای بهتر ایستادن آن یک سری تاها را تثبیت کنیم.

همچنین ببینید: آموزش ساخت اوریگامی خبرنگاران به 3 روش؛ همراه با ویدیو

4. ساخت قایق تفریحی با اتاقک

این قایق یک اتاقک سقف دار هم دارد که باعث می گردد بسیار متفاوت و زیبا دیده گردد. برای ساخت اوریگامی این قایق یک کاغذ مربعی می خواهید که باید از قطر آن را تا بزنید، باز کنید و از قطر دیگر هم تا بزنید. این تا را هم باز کنید و مربع تان را با تا زدن عمودی و افقی نصف کنید. باز کاغذ را باز نموده و مطابق فیلم آن را تبدیل به یک مربع کوچکتر کنید. در ادامه روی همین مربع کوچک کار کنید تا قایق اوریگامی زیبای شما ساخته گردد.

همچنین ببینید: آموزش ساخت انگشتر کاغذی بصورت گام به گام و تصویری

آموزش تصویری ساخت اوریگامی قایق

با دقت بر تصاویر زیر هم می توانید قایق های اوریگامی دیگری بسازید.

سخن آخر…

در این مطلب ساخت اوریگامی قایق را به 4 روش یاد گرفتید. اگر برای آب بازی با این قایق ها در این روزهای گرم تابستانی که خورشید بی وقفه می تابد برنامه دارید، حتما یک کلاه آفتابی احتیاجتان می گردد که می توانید آن را نیز با اوریگامی بسازید! در این رابطه پس پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش ساخت اوریگامی کلاه به 2 روش (فیلم + آموزش تصویری) را مطالعه فرمایید. اگر برای ساختن این اوریگامی ها پیشنهاد یا نظری دارید حتما آن را به وسیله بخش نظرات و پرسش ها با ما و سایر همراهان خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1676

به "ساخت اوریگامی قایق به 4 روش (فیلم" امتیاز دهید

5 کاربر به "ساخت اوریگامی قایق به 4 روش (فیلم" امتیاز داده اند | 4.2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت اوریگامی قایق به 4 روش (فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید